DOĞA KOLEJİ FEN LİSESİ AÇIYOR

  • Çorum Doğa Koleji tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Çorum’da Fen Lisesi açılacak.
  • Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, bugün sabah saatlerinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
  • Yeni döneme ilişkin kurum vizyonunu paylaşan Lüle, Çorum’da 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılacak Fen Lisesi ile başarı grafiklerini yükselteceklerini belirtti. Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen, eğitim kalitesinde başarı grafiğini her zaman daha yukarı taşımayı temel misyon edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Lüle, ‘yeni nesil eğitim’ felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirdiklerini ifade ederek, “Öğrencilerimiz her yıl akademik sınavlarda Türkiye genelinde başarılara imza atıyor, uluslararası çapta ödüller kazanıyor” dedi.
  • Çorum Doğa Koleji Fen Lisesi’ne ulusal sınavlarda başarı elde etmiş, yeterli puana sahip öğrencilerin alınacağını kaydeden Lüle, “Fen Lisesi alımları kademeli olarak 9. sınıftan başlayarak gerçekleşecek. Fen Lisesi’ne girmeye hak kazanan öğrenciler Doğa kolejine özgü Talim Terbiye kurulu onaylı Fen Lisesi eğitim müfredatı ile ayrıcalıklı bir eğitim görecek. Fen Liselerinde proje tabanlı eğitime tabi tutulacak öğrenciler, TÜBİTAK ve uluslararası projelere katılma imkanı bulurken, aldıkları yabancı dil eğitimiyle de dünyaya entegre bir birey olarak yetişecek” ifadelerini dile getirdi.
  • Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “üretim malzemelerine sahip olmanın ilk koşulu İngilizce dilinden geçer” dedi.
  • Lüle, Yabancı dili çok iyi bir eğitim müfredatı ile öğrettiklerini ve bu şekilde dünya ile entegre gençler yetiştirdiklerini söyleyerek, eğitim siteminde milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getirdi. Kodlama ve robotik derslerini de bu amaçla verdiklerini vurgulayan Lüle, Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile de geleceğin liderlerini erken yaşta yetiştirdiklerini de sözlerine ekledi.