BİRİLERİ VERİLEN MÜCADELENİN FARKINDA DEĞİL

  • Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, “Kanun Hükmünde Kararname açıktır. Kararname, 15-16 Temmuz olayları ile ilgilidir. Bunda bir takım sebepler aramak, bunu bir yerlere çekmek çok iyi niyetli görünmemektedir” dedi.
    Ülkü Ocakları Vakfı Çorum temsilciliği tarafından düzenlenen “Alparslan Türkeş” konulu konferansa katılmak üzere kente gelen Pınarbaşı, parti binasında basın toplantısı düzenledi.
    Toplantıya MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, Çorum Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Muhammed Yavuz Ünlü ve MHP ilçe başkanları da katıldı.
  • Toplantıda son KHK hakkında görüşlerini dile getiren Pınarbaşı, 696 Sayılı KHK’nin 121. maddesi ile ilgili tartışmalara değinerek,  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 100 yıl sonra aynı kıskaca alınmak istediğini, ancak birilerinin buna karşı verilen mücadelenin farkında olmadığını söyledi.
    Kendisinin de bir hukukçu olduğunu anımsatan Pınarbaşı, “Kanun Hükmünde Kararname açıktır. Kararname, 15-16 Temmuz olayları ile ilgilidir. Bunda bir takım sebepler aramak, bunu bir yerlere çekmek çok iyi niyetli görünmemektedir. Çünkü devletin ve milletin bu mücadelesi, hayra bir mücadeledir. Kanun Hükmünde Kararname de ne olduğu açıktır ama siz eğer yanlış anlamak istiyorsanız, size ne söylenirse söylensin, yanlış anlayabilirsiniz. O sizin niyetinize bağlıdır. Niyet okumaya gerek yok. Hükumet de, MHP  de kanun hükmünde kararnamenin ne amaçla çıkarıldığını bilmektedir. Örgüt ve yapıların karşısında durabilmek için çıkartılmış bir kararnamedir. Yanlış anlamamak gerekir diye düşünüyorum. Her şeyden bir kötü mana çıkarmak, doğru bir şey değildir” diye konuştu.