ÇOCUKLAR UNUTULMADI

  • Vali Necmeddin Kılıç, yılbaşı gecesi, Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi.
    Eşi Necmiye Kılıç ile birlikte Sevgi evlerinde kalan çocukları ziyaret eden Vali Kılıç, önce çocuklara hediye dağıttı sonra onlarla çeşitle oyunlar oynadı. Çocuklarla yakından ilgilenen Kılıç çifti, çocuklarla sohbet etti.
    Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zekeriya Doğan ve Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet hazır bulunduğu zZiyaretler sırasında açıklama yapan Vali Kılıç, yılbaşına girdiğimiz gecede çocuklara yılbaşı heyecanı yaşatmak onlarla hemhal olmak onlarla oynamak onların başını okşamak onların özlediği sevgiyi, şefkati onlara getirebilmek ardına onlara onlarla bir araya geldiklerini dile getirdi.
  • Vali Kılıç, “İlimizdeki tüm ebeveynler birer yetim bulmadır. Bayramlarda, düğünlerde yılbaşı gecelerinde bir yetim başını okşamalıdır. Bir yaşlı bulup onun elini öpmelidir. Bizim köklerden aldığımız ve bizi besleyen medeniyet damarlarını temsil ederken bu gelenekleri bizden binlerce yıl öncesine ait olan ve gelen bu gelenekleri yaşatan bir nesil olduğumuzu ispat etmememiz gerekmektedir. Yeni yılın öncelikle Çorum’a milletimize devletimize ve getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.