KÜLCÜ’YE YÜKLENDİLER

  • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, yılan hikayesine dönen Ahi Evran Projesi ile ilgili olarak topu Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye atarken, federasyon başkanı Ali Rıza Ercan ise, projenin önünde duranı Çorum’a ihanet etmekle suçladı.
  • Ahi Evran Projesi ile ilgili gelişmeleri oda üyeleriyle paylaşan Yalçın Kılıç, projenin şu anda sadece belediye başkanının atacağı bir imzaya kaldığını ve verilecek bir yazıyla Milli Emlak’tan 28 günde tapuların çıkacağını söyledi. Bugüne kadar kimsenin arkasından konuşarak hizmet etmeye kalkmadığını ifade eden Yalçın Kılıç, metrekare birim fiyatlarının 500 TL’yi geçmeyeceğini vurgularken, “Bu rakamı geçsin ben adımı değiştirmeye hazırım. Ahi Evran’da bir bardak çay, bir yemek faturası var desinler adımı değiştiririm” diye konuştu.
  • Federasyon başkanı Ali Rıza Ercan da “Eğer burada bir problem varsa, belediye başkanı ile ilgili kısmında gidelim AKP’ye karargah kuralım.  Eğer 250 bin TL’ye 500 metrekarelik bir dükkan sahibi olabiliniyorsa bu küçük esnaf için bulunmaz fırsat. Bunun önüne geçen insan hakta kalır, kul hakkı yiyordur. Eğer, esnaf ve sanatkarın faydasına olan bir işe engel oluyorsa bir insan bu konuda da düzgün düşünemem, bazı sözleri söylemeye dilim varmıyor. Ahi Evran Sitesi Çorum’un gelecekteki 150 yıllık projesidir. Bu projenin önüne taş koyan insan Çorum’a ihanet ediyordur” ifadelerini dile getirdi.