TARTIŞMA MECLİSİ

  • İl Genel Meclisi’nde CHP’li Haydar Erdem ile Ak Partili Abdullah Meteoğlu arasında “bölücülük” tartışması yaşandı. Tartışmaya meclis başkanı Halil İbrahim Kaya da dahil olarak, mecliste adaletsiz bir iş yapılmadığını savundu.
  • 2018’in ilk toplantısını yapan mecliste gündem dışı söz alan Haydar Erdem, bütçe görüşmeleri sırasında adaletsizlikten dolayı hayır oyu kullanacaklarını söylediğini hatırlatarak, AK Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Meteoğlu’nun kendisini yalan söylemekle ve bölücülük yapmakla itham ettiğini belirtti.
  • Erdem, “Ben ömrümce bölücülük yapmadım, kolay kolay da yalan söylemedim. Şimdi Abdullah beye soruyorum ki, siz Mecitözü ilçesine kaç defa geldiniz, hangi köye nasıl yatırım yapılıp yapılmadığını biliyorsunuz da beni böyle itham ediyorsunuz? Bu konuda çok üzüldüğümü belirtmek isterim” diye konuştu.
  • Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ise, Haydar Erdem’e cevap vererek, “Üzüldüğün için mi benim istifamı istedin. Sen basına demeç veriyorsun başkan istifa etmeli diyorsun. Başkan ne yaptı, hırsızlık mı yaptı, haydutluk mu yaptı? Ben 4 yıldır meclise hizmet ediyorum. Bunu sizlerde takdir ettiniz” dedi.
  • Haydar Erdem’in “Meteoğlu’nun özür dilemesini istiyorum” sözleri üzerine de Halil İbrahim Kaya, “Benden kim özür dileyecek. Bu meclis adaletsiz hiçbir iş yapmadı” iddiasında bulundu.
  • AK Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Meteoğlu da “Bir şeyi bilmek için 20 yıl il genel meclis yapmak gerekmiyor, biraz dersine çalışmak gerekiyor. Ben Mecitözü’ne geldim ve köylerini de biliyorum. Bütçede her hangi bir haksızlık söz konusu değildir. Haydar bey, siz kendi ilçenizle olduğu kadar diğer ilçelerle de ilgilenin. Siz, bize oy veren veya vermeyen diye bölücülük yapıyorsunuz” diye konuştu.