500 MİLYON EURO GELİR SAĞLAYACAK

  • Türkiye’de üretimi olmayan ve tamamı yurtdışından ithal edilen hastane ekipmanlarında çok yoğun olarak kullanılan Lineer Aktuator Motor ve Kontrol Sistemleri Çorum firması olan Polimot’da seri olarak üretilmeye başlandı.
  • AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, KOSKEB Çorum Daire Başkanı Ahmet Dursunoğlu, Polimot Firma Ortaklarından Fatih Gökgöz ve Murat Özdilekçi ile birlikte KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’u ziyaret etti. Z
  • iyarette, Ülkemizde üretimi olmayan, tamamı yurtdışından ithal edilen ve hastane ekipmanlarında çok yoğun olarak kullanılan Lineer Aktuator Motor ve Kontrol Sistemlerinin Çorum firması olan Polimot’da seri olarak üretilmeye başlandığı belirtildi. Ziyarette ayrıca 2014 yılında başlayan Ar-Ge Projesi’nin 2017 yılı itibariyle son bulduğu, seri üretimine başlanan %100 yerli Lineer Aktuator Motor ve Kontrol Sistemlerinin 20 yılda ülkemize 500 milyon Euro gelir sağlayacağı kaydedildi. Görüşme sonunda Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Ar-Ge desteklerinden dolayı KOSGEB Başkanı ve Daire Başkanı’na teşekkür etti. Başaranhıncal, böyle bir ürünün Çorum’da üretilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, Polimot firma ortakları Fatih Gökgöz ve Murat Özdilekçi’yi tebrik etti.