ÇORUM’UN ENERJİSİ YENİLENİYOR

  • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Üçüncü Başvuru Çağrı ilanıyla kırsal alanlarda Yenilenebilir Enerji Tesislerine yönelik yatırımlara hibe yoluyla %55 oranında destek veriyor.
  • Proje başvurularının kabulleri 12 Şubat 2018’den itibaren başlayacak, 15 Mart 2018 tarihinde son bulacak.
  • Yararlanıcılar diğer çiftlik faaliyetleri çeşitlendirme aktivitelerinden ve bu tedbir kapsamındaki iş geliştirme faaliyetlerinden bağımsız olarak, yatırımları kapsamında ürettikleri elektriği, elektrik dağıtım şirketlerine satarak kar elde etmek amacı ile yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapabilecekler. Proje başvurusu sırasında, başvuru paketi ile birlikte, şebekeye bağlantının mevcut olduğunu tasdik eden ve yetkili kurum tarafından verilen (elektrik dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, Türkiye Elektrik Dağıtım Şirketi vb.) bir bağlantı anlaşması istenecek.
  • TKDK Çorum İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, 5 bin ile 500 bin Avro aralığında uygun harcama tutarına sahip projelerin destekleneceği hibe programına yönelik detaylı bilgiye www.tkdk.gov.tr adresinden ya da 444 8535 nolu yardım masasından ulaşılabileceği, ifadelerine yer verildi.