YENİ STADDA ‘ÖZÇELİK’ İMZASI

  • Çorum’da yapımı Çakır İnşaat tarafından devam eden 15 bin kapasiteli yeni stadyumun tüm çelik işlerinde Yakupoğulları Özçelik Metal imzası bulunuyor.
  • Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Özçelik Metal Sahibi Bekir Özçelik, stadyumda bugüne kadar 3 bin 500 ton çelik kullandıklarını ifade ederek, stadın çelik işlerinde kendilerini tercih eden Çakır İnşaat Sahibi Mehmet Çakır’a teşekkür etti.
  • Stadyumda kullandıkları çeliğin daha önce kullandıkları çeliğe nazaran farklı özelliklerde olduğunu ifade eden Bekir Özçelik, proje kapsamında hazır profiller yerine tamamen levha saçlardan yapılan yapma kiriş sitemiyle imalat gerçekleştirdiklerini kaydetti.
  • Stadyum işi için fabrikalarına dünyadaki en sağlam kaynak sistemlerinden toz altı kaynak hattı kazandırdıklarını belirten Özçelik, stadyumun tüm çelik işlerinde bu sistemi kullandıklarını açıkladı.
  • Bu işe başlamadan önce bu işi yapabilme kapasitelerine erişmeleri gerektiğini bunun içinde Türk Loydu tarafından firmalarının ve personellerinin çeşitli eğitimlerden geçerek sertifika aldıklarını vurgulayan Bekir Özçelik, Türk Loydu tarafından dünya standartlarında iş yapabilme kapasitesine erişmenin de mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
  • Türk Loydu mühendislerinin 8 aylık bir süreçte firmalarını kontrol ettiklerini ve bu işten de alnının akıyla çıktıklarını söyleyen Özçelik, “Şuan Türkiye’de iş kazasız bir stadyum yapılmadığını ayrıca çelik taşeronu değişmeden tamamlanmış bir stadyumun da olmadığını duyduk. İnşallah biz hiçbir arkadaşımızın burnu kanamadan stadyumu alnımızın akıyla tamamlamayı planlıyoruz. Stadyumun çelik işinin yüzde 80’i tamamlandı. Şuan hiçbir problem ve sorunla karşı karşıya değiliz.  Bu tür büyük işlerin yerel firmalar tarafından da yapılması ayrıca mutluluk verici. Çünkü bugüne kadar Çorum’da yapılan büyük projelerde hep şehir dışındaki firmalar tercih edilmiş. Bizim bu işi yapabileceğimize inanan başta Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü olmak üzere Çakır İnşaat yetkililerine sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.