TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN NESİL

  • AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, bilişimde tüketen değil, üreten bir nesil hedeflediklerini söyledi.
  • Milletvekili Ceritoğlu Kurt, Sungurlu’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kodlamaya Merhaba!” adlı e-Twinning Projesi sertifika törenine katıldı. Milletvekili Ceritoğlu, Şehit Mahmut Peşmen İlkokulunda gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, bilişimde tüketen değil, üreten bir nesil hedeflediklerini söyledi.
  • Milletvekili Ceritoğlu konuşmasında, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerini, iyi bir eğitim almalarını ve donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Sungurlu ilçemizde bu doğrultuda Kaymakamlığımız ve Mili Eğitim Müdürlüğümüz güzel çalışmalar yapıyor.  Kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Bilişimde tüketen bir nesil değil üreten bir nesil hedefliyoruz. Bunun adımları da kodlama eğitiminden geçiyor. Sungurlu ilçemizde kodlama eğitimi konusunda yapılan çalışmalardan memnunuz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.
  • Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ilçede öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel anlamda en iyi şekilde yetişmeleri için bütün eğitim camiası olarak çalışıp projeler ürettiklerini söyledi.
  • Proje yürütücüsü Derya Kocak Bıcak, öğretmenler Emine Özkoçak, Songül Eriş ve Yalçın Kocuroglu’nun bu çalışmada etkin görev aldıklarını söyledi. Yavuz Selim İlkokulu ile işbirliğinde yürüttükleri bu proje ile 80 öğrencinin kodlama ile tanıştırdıklarını anlatan Bıcak, öğrencilerin gelişimlerine büyük katkı sağlayan kodlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.
  • Video gösterileri, scratch uygulamalarının ardından öğrencilere sertifikaları verildi. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.
  • Sertifika törenine Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Kaymakam Mitat Gözen, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul yönetici ve öğretmenleri ile veliler katıldı.