AK PARTİ’YE SÜRPRİZ ADAY

  • AK Parti’de 28 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan il kongresinde il başkanı Mehmet Karadağ’a bir rakip çıktı.
  • İşadamı Halil Kurt, il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna açıkladı.
  • Emmi Kafe’de düzenlediği basın toplantısı ile adaylığı açıklayan Kurt,  28 Ocak’ın Çorum ve tüm Ak Parti Teşkilatları için tüm tarihlerden ve her zamankinden daha büyük önem arz ettiğini belirterek, “Çünkü bu tarih yıllardır süregelen eksiklerden, hatalardan, Millete ve dertlere derman olmaktan uzak siyaset anlayışından, büyümeye bağlı sorunlar ve genel yorgunluktan kaynaklı azim eksikliğinden kurtulmamız için büyük bir fırsattır” dedi.
  • Yönetim kurulunu oluşturacak arkadaşları ile birlikte siyaset meydanına çıkmaya karar verdiklerini dile getiren Halil Kurt, “Görev alınmaz verilir” anlayışımızdan dolayı, Verilen emre uyarak, Millete Hizmet edecek Çorum evlatları olarak 28 Ocakta sayın cumhurbaşkanımızın katılımları ile yapılacak olan Çorum 6. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına aday olacağımı siz değerli basın mensupları aracılığı ile kıymetli Corum halkına duyuruyorum” ifadelerini dile getirdi.
  •  “Çorumlunun Halinden Çorumlu anlar !” diyerek, Çorum için nerede ve ne şekilde hizmet etmek gerekiyorsa hazır olduklarını ifade eden Halil Kurt, “Şahsım ve yönetimim de bulunan her bir dava arkadaşımı resmi kurumlarla ilgili ihale, müteahhitlik, çıkar ve rant sağlayacak hiç bir ilişkisi bulunmayan kişilerden özenle seçtik. Seçilmemiz Durumunda hiçbir koşul ve şart altında, halen siyasetçilerde görülen hallerin, örneğin, vatandaşlarımızın telefonlarını açmama gibi bir hal ben ve yönetimimde kesinlikle olmayacaktır” şeklinde açıklama yaptı.