GENÇ HAFIZLAR YARIŞTI

  • Çorum Kerebi Gazi İmam Hatip Ortaokulu ve Başöğretmen İmam Hatip Ortaokulu  koordinatörlüğünde Genç Muhafızlar  Hafızlık yarışması ve Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışması yapıldı.
  • Çorum merkez ve ilçelerinde yer alan İmam Hatip Ortaokullarını temsilen öğrencilerin öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin katıldığı yarışmada konuşan Kerebi Gazi İHO müdürü Recep Celep, bu tür mesleki yarışların öğrencilerin mesleki alanlarda rekabet havasının oluşturulduğunu ve öğrencilerin kendilerini geliştirip yeteneklerinin ortaya çıkmasında katkı sağladığını vurguladı.
  •  İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Hüseyin Kır ise, İmam Hatip Okullarında hem mesleki  hem sanat ve spor hem de akademik başarı alanında kalitenin arttığını, ancak yeterli görmediklerini  dile getirdi.
  • Seçici Kurulun yaptığı değerlendirme sonucu hafızlık yarışması dalında Kerebi Gazi İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Selim Bal birinci olurken, Hayrettin Karaman İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi  Yunus Emre Aksoy ikinci, Yıldırım Bayazit İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İbrahim Boran da üçüncü sırada yer aldı.
  • Güzel Ezan Okuma yarışmasında da Yıldırın Beyazit İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Hasan Partici birinciliği elde etti. Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Talha Duyar ikinci, Alaca İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Ferit Doğan da üçüncü oldu.