SÜPER BURUNLAR

  • Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, bomba arama köpeği “Kaplan” ve uyuşturucu madde arama köpeği “Kıyı” ile uygulama yaptı.
  • Sungurlu’da jandarmanın özellikle uyuşturucuyla mücadele ve patlayıcı madde aramada kullandığı köpekler, suçun önlenmesi ve suçlunun etkisiz hale getirilmesi noktasında güvenlik güçlerine en büyük desteği sağlıyor.
  • İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Ankara-Samsun karayolunun Bölge Trafik Denetleme İstasyonu karşısındaki jandarma kontrol noktasında dün gece 21.00 – 24.00 saatleri arasında araçlar ve şahıslar üzerinde asayiş ve trafik uygulaması yaptı. İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi’nin de katıldığı uygulamada, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesinden getirilen bomba arama köpeği “Kaplan” ve uyuşturucu madde arama köpeği “Kıyı”, durdurulan araçları didik didik aradı.
  • Ankara-Samsun karayolunda 3 saat süren uygulamada 135 araç ve 635 şahısın sorgulaması yapıldı. Kontrollerde aranan 2 kişi gözaltına alındı.
  • Sürücüler ve yolcular uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek, bu tür uygulamalar sayesinde terör, uyuşturucu kaçakçılığı ve hırsızlık gibi olayların azalacağını belirttiler.  Vatandaşlar uygulama yapan jandarma ekiplerine teşekkür ettiler.
  • İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki, “Kıyı” ve “Kaplan” isimli detektör köpekler, bomba ve narkotik madde aramalarında güvenlik güçlerinin suçluları yakalama konusunda en büyük yardımcıları. Uyuşturucu, silah ve patlayıcıların saklanabileceği depo, bavul, otomobil veya otobüs gibi çeşitli yerlerde arama yapabilen narkotik köpekler, 2017 yılında da birçok başarılı operasyona katıldı. Jandarma ekipleri ile birlikte uygulamalara katılan “süper burunlar”, vatandaşların ve eğiticilerin takdirini kazanıyor.