İSKİLİP HASTANESİ AÇILMADI

  • Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Başkanı Burak İzzet Karaca, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İskilip’te yayın yapan gazetecilerle yemekli toplantıda bir araya geldi. Hitit Dürüm Restaurant’ta verilen yemeğe Başkan Burak İzzet Karaca ile parti yönetim kurulu katıldı.
  • Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Kongresi öncesi ve sonrası şahsına ve yönetimine verilen destek için gazetecilere teşekkür eden Karaca, iktidarının bütün baskılarına rağmen bedel ödemeyi göze alarak yazan, çizen, sorgulayan ve cezaevlerinde özgürlükleri alınan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutladı.
  • İlçe gündemine yönelik olarak açıklamalarda da bulunan Karaca, “Öncelikle bugün 10 Ocak ve geçtiğimiz günlerde AKP Milletvekili Ahmet Sami Ceylan İskilip’te 10 Ocak’ta İskilip Devlet Hastanesi açılıyor ve muayeneye başlıyoruz demişti. Bugün 10 Ocak bir açılış muayene olmadı, acaba burada İskilip halkıyla dalga mı geçiliyor?” dedi.
  • İskilip halkının, Tosya yolunu, baraj kenarından geçecek sahil yolu ile ilgili bir adım atılmasını beklediğini dile getiren Karaca, “İskilip Kalesinde belirsizlik devam ediyor. Recep Çatma döneminde bir kıpırdanma yaşandı ama yine sadece yapılıyor, ediliyor lafları ve açıklamalarıyla iktidar partisi milletvekilleri, açıklamalarına ama sadece açıklamalarına devam ediyorlar. Olan burada İskilip halkına bizlere olmaktadır” ifadelerini dile getirdi.
  • 10 Mayıs 2016 tarihinde Çorum Milletvekili Salim Uslu’nun İskilip Stadının Sentetik sahaya dönüştürüleceğini açıkladığını hatırlatan Karaca, “O günden bu yana 1,5 yıl geçti. Ama hiçbir gelişme kaydedilemedi” açıklamasında bulundu.
  • Doğalgazın açılışının yapıldığını, ancak sadece bir binanın kullanabildiğini iddia eden Karaca, ilçede eğitim konusunda yaşanan sıkıntılara da değinirken, ilçede yıllardır süren altyapı sorunlarını da unutmadı.