SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM

  • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, son günlerde yaşanan Ahi Evran tartışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
  • Basın Çalışanlarının Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Kılıç, 76 bin esnafın temsilcisi olduğunu hatırlatarak, “Bizim gayemiz rant değil, esnaf ve sanatkarın menfaatidir. Ahi Evran projesi için esnafımız bilezikleri sattı, çocuklarının rızkını bu proje için ayırdı. Biz helal lokma peşindeyiz hiçbir zaman rant peşinde olmadık. Bugün 76 bin üye buraya kayıtlarını yaptırdı. 76 bin esnafın burada hakkı vardır. Bizim amacımız sadece esnaf ve sanatkârın hizmetinde olmaktır. Her esnaf ziyaretimde bana Ahi Evran projesinin durumunu soruyorlar. Ben esnaf ve sanatkârın hakkını korumakla sorumluyum” dedi.
  • Açıklamasında Necmeddin Uzun’u da eleştiren Kılıç, “Birlik yönetim kurlu üyesi bir kardeşimiz, bütün imzaları olan kişi eleştirilerde bulunuyor.  Ahi Evran’ın kuruluşunda herkesin para yatırmasını sağlayan kişi Necmeddin Uzun’dur. Şimdi ne oldu da buna karşı çıkıyor. Necmeddin Uzun neyin peşinde ve kendisine ne vaad edildi. Ben ahi Evran’dan bir lira para almadan işi son noktaya getirdim. Bu esnaf, yapılan iyiliği de unutmaz, kötülüğü de unutmaz” diye konuştu.
  • Aldığı teklif mektuplarını da gösteren ve rakamlarını açıklayan Başkan Kılıç, tüm altyapı çalışmaları ve çevre düzenlemesi dahil metrekare bazında 499 lira fiyat aldığını söyledi.
  • Özür dilemesinin de bildiğini belirten Kılıç, inşaat mühendisleri ile hesapları yaptıklarını söyleyerek, “Ahi Evran’ı 500 TL’ye yapmayı taahhüt ediyorum. 675 TL’ye de yaptıkları yeri yapmayı taahhüt ediyorum.  Kamuoyunu bu konuda meşgul ettiğim için özür diliyorum ve bu manada hodri meydan diyorum. Ben birlik başkanı olarak işimi yapıyorum” diye konuştu.
  • Başkan Külcü’nün verdiği randevu konusuna da değinen Kılıç, televizyondan davetin hoşuna gitmediğini, aksi halde ne zaman istese gitmeye hazır olduğunu söyledi.