MHP’DEN DESTEK İSTEDİLER

  • Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi Ameliyathane ve Yoğun Bakım biriminde çalışan taşeron işçiler, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ziyaret ettiler.
  • Taşeron yasası kapsamı dışında kalan çalışanlar mağduriyetlerini dile getirdiler.
    İşçiler, Dekontaminasyon ve Dezenfeksiyon Malzemeli Hizmet Alım İhalesi kapsamında çalışan ve işin sözleşmesindeki “%70’lik kısım asgari işçilik maliyetidir” ifadesinden dolayı kapsam dışında kaldıklarını ifade ettiler. Taşeron yasasıyla hastane çalışanlarının tamamının kadroya geçtiğini ancak kendilerinin bunun dışında kaldıklarını söylediler. Bu konuda siyasi partileri ziyaret edeceklerini belirten çalışanlar, taşeron yasasının herkesi kapsayarak tamamlanması gerektiğini anlatacaklarını belirttiler.
    Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras ise, “Biz sorumlu siyaset gereği milletimizin talep ve istekleri konusunda onları dinliyor ve görüşüyoruz. Toplumun her kesiminin düşünce ve taleplerini de gündeme getirmeye ve kamuoyuna taşımaya çalışıyoruz.
    Taşeron yasası partimizin seçim beyannamelerinde yer almıştır. Genel Başkanımız ve Milletvekillerimiz sürekli bu konuda açıklamalar yaparak taşeron konusunu gündemde tutmuştur. 2017 yılı sonunda çıkarılan  taşeron yasasını desteklemiştir. Taşeronların kadroya geçmesi ülkemizin faydasına olmuştur” dedi.
  • Partilerinin taşeron yasasında kalan eksikleri meclis gündemine taşıyacağını açıklayan İl Başkanı Aras, “Taşeron yasasından mağdur olanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gayret edecektir. Hayırlı bir düzenleme yapılmıştır ve bu düzenleme tamamına erdirilmelidir” ifadelerini dile getirdi.