ÇENESİZ’E ÖNEMLİ GÖREV

  • DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurul kapsamında gerçekleştirilen seçimlerde ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz Tunus İş Konseyi Başkanlığına seçildi.
  1. CumhurbaşkanıTurgut Özal tarafından  kurulan ve Türkiye iş dünyasının dış ekonomik ilişkilerinde 32 yıldır faaliyet gösteren DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Toplam 143 iş konseyi ile önemli bir platform rolü üstlenen DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu iki yılda bir yapılıyor. DEİK İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu kapsamında 142 İş Konseyinin başkanları seçildi. İş Konseyi Başkanlarından 66’sında başkan değişirken, iş konseylerinin tümünde yürütme kurulları oluşturuldu. 142 başkan ve yönetimlerinin seçildiği toplantıda, 1120 temsilci seçimlere katıldı.
  • DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurul kapsamında gerçekleştirilen seçimlerde  ECE HOLDİNG ve Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz Tunus İş Konseyi Başkanlığına Seçildi.
  • Genel Kurul kapanış töreninde iş dünyasına seslenen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “DEİK’in yeni döneminde DEİK Yönetim Kurullarına Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve imkan olduğu sürece ben de katılacağım. İlgili diğer bakanlarımıza da ihtiyaç duyduğumuz anda rica edeceğiz.” dedi.
  • Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla DEİK’in yapısı ile ilgili ana felsefeyi bozmadan bazı değişiklikler yapıldığını belirterek, bu değişikliklerin de özel sektör ile devletin hem dış ticaret politikaları hem de dış politikalarının paralellik arz etmesinin amaçlandığını kaydetti.