YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI

 • Çorum’da ikincisi düzenlenen El Sanatları ve Hediyelik Eşya Alışveriş Fuarı başladı.
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar ve Sergi Kompleksi’nde çok sayıda ilden 150 firmanın katıldığı fuarın açılışı için tören düzenlendi.
  Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun yanısıra çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreninde konuşan Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, Anadolu’nun yöresel ürünlerinin, tatlarının, el emeğinin sergilenmesi ile ürünlerin pazara erişimini kolaylaştırarak ticaret hacminin geliştirilmesini amaçladıklarını söyledi.
  Fuarda, illerin yöresel ürünleri, el sanatları ve çeşitli özel günlere uygun hediyelik eşyaların satışa sunulacağını aktaran Atasagun, Çorum’u bu alanda cazibe merkezi haline getirerek bundan sonraki süreçte çeşitli organizasyonlar gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.

 • Fuarda Türkiye’nin tüm illerinden 150 firmanın yer aldığını bildiren Atasagun, organizasyonu geleneksel hale getirmek istediklerini dile getirdi.
  Konuşmaların ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu ve diğer katılımcılar tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi. Yabacıoğlu ve davetliler daha sonra da stantları gezerek ürünlerle ilgili bilgi aldı.
  Fuar, 21 Ocak’a kadar açık kalacak.