TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BİZİM ELİMİZDE

 • AK Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye’nin kaderinin AK Parti’nin kaderi ile örtüştüğünü söyledi.
 • AK Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu, partisinin Sungurlu İlçe Teşkilatını ziyaretinde partililere seslenerek, geçmişte olduğu gibi Türkiye’ye diz çöktürme denemelerinin yapıldığını belirterek, bunu beceremeyenlerin şimdi AK Parti iktidarını yıkmayı deneme kalktıklarını belirtti.
 • Türkiye’nin kaderinin AK Parti’nin kaderi ile örtüştüğüne işaret eden Uslu, “Biz de Türkiye’yi batıya yem etmemek açısından bir olmaya mecburuz. Birbirimizin ayıbını aramak yerine yapılan hizmetleri, en iyi şekilde kamuoyuna anlatmak ve ‘bu AK Parti’nin başarısıdır’ demek boynumuzun borcudur. Eğer bir eksiklik varsa bunlar şahısların eksikliği, bir başarı var ise bu hepimizin başarısıdır. Türkiye’nin geleceği inanın bizim elimizde ‘bizim çabamızla ne olur’ demeyin. Az veya çok demeden hepimiz kendi çapımızla bu davaya gönül ve omuz vermeye mecburuz. Biz bir dava ehliyiz. Hz. Adem’den beri bu dava var. Hak dava bir tarafta,  şeytanın davası bir tarafta. ‘Bu bir hak davasıdır’ diyenler bu davanın selameti için çabalayacaklar.  Sizden istirhamım. Kendi nefsinize uymayın. Kendi hesabınızı gütmeyin. Bu davanın sahibi Allah’tır. Biz kul olarak üzerimize düşeni yerine getirmek zorundayız” dedi.
 • Uslu, “Türkiye artık kendi kendine yeten, namerdi dışlamış bir ülke. ‘Bana silah sat’ demeyen bir ülke. Biz kendi imkanlarımızla çok ciddi işler yapıyoruz. Çorum’a hızlı trenle beraber yük trenimizde olacak Allah’ın izniyle.  Yatırım programına alındı. Sondaj çalışmaları başladı. Projesi bitti. Otoyollar yapıyoruz. Yani 60-70 yıllık rüyalar gerçekleşiyor. Sulama konusunda da büyük yatırımlarımız var. Barajlar yapıyoruz. Otoyollardan sonra ilçelerin birbirine bağlantı yollarının yapılmasına başlayacağız. Sungurlu-Uğurludağ, Sungurlu-Kızılırmak yolu var. Bunlar hep yapılacak.  Biz sadece Çorum’da değil, Türkiye’nin her yerinde yatırım yapıyoruz. Bunlar hep Türkiye’nin prestij yatırımlarıdır.
 • CUMHURBAŞKANININ ÇORUM ZİYARETİ
 • İlerleyen günlerde Cumhurbaşkanımız Çorum’a gelecek. Bizim Çorum’a sadece Cumhurbaşkanımız geldiğinde gitmemiz yetmiyor. Bütün dünyanın gözü bizim üzerimizde. Cumhurbaşkanımızın gittiği illerin üzerinde. Halkın desteği azalmış mı, artmış mı buna bakıyorlar. Onun için çevremizde kim varsa ‘biz Çorum’a gidiyoruz sizde’ gelin demek zorundayız” ifadelerini dile getirdi.
 • DEMİRYOLU VE OTOYOL SUNGURLU’YA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
 • Ankara – Çorum – Samsun Demiryolu ile Otoyol projelerinin Sungurlu’nun ulaşımına büyük katkı sağlayacağını söyleyen Uslu, şunları kaydetti: “İlçe merkezimize içmesuyu, 3.172 dekar araziyi de sulayacak Sungurlu Barajı yapım işi ihalesi tamamlandı, sözleşmesi imzalandı. Kamulaştırma çalışmaları yapılıyor. Yatırım bedeli 33,2 Milyon lira. Delice-Sungurlu-Çorum bölünmüş yolundan sonra Sungurlu-Alaca-Zile karayolumuzu da bölünmüş yol yapıyoruz. İhale süreçleri tamamlandı. Hayırlı olsun. Sungurlu’da 93 bin dekar arazinin sulanması için çalışma yapıyoruz. Projelerin tamamlanmasıyla 80 Milyon TL/Yıl gelir artışı sağlayacağız.
 • Ak Parti iktidarımızda Sungurlu ilçemizde 13 taşkın koruma tesisi yaparak 5,6 Milyon lira yatırım gerçekleştirdik. Yerleşim yerlerini ve arazilerimizi taşkınlardan koruduk. Sungurlu’da istihdam ve ekonomiye büyük katkı sağlayacak 1.200 kişi kapasiteli T tipi, 400 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumu yapımı hızla devam ediliyor. Sungurlu ilçemiz AK Parti iktidarımız döneminde Türkiye’de birçok il merkezinden önce doğalgaz hizmeti ve konforu ile tanıştı.
 • Sungurlu İlçemize AK Parti iktidarımız döneminde hastaneden adalet sarayına, gençlik merkezinden şehir stadyumuna kadar birçok hizmet kazandırdık.”
 • Salim Uslu, daha sonra Çiflik köyü arazisine yapılan cezaevi inşaatını inceledi.