Çadırda iyilik dağıtılıyor

  • Sungurlu’da “Hayat Paylaşınca Güzel” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası için kurulan çadırdan üniversite öğrencileri ihtiyaç sahiplerine giyecek dağıtıyor.
  • Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu, belediyenin katkılarıyla ilçede “Hayat Paylaşınca Güzel” sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Atatürk Meydanında kurulan çadıra vatandaşların bağışladığı giysiler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
  • Kampanyanın organizatörü Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Nihal Gökçe, muhabirimize yaptığı açıklamada, ilçede kışın soğuk havalarda ihtiyaç sahiplerine bir nebze yardımcı olmak için öğrencilerle birlikte böyle bir yardım kampanyası düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.  Kampanyaya belediyenin de destek vermesiyle daha geniş kitlelere ulaşma fırsatı bulduklarını belirten Gökçe, hayırsever vatandaşların kullanmadıkları giysileri çadıra getirdiklerini, buraya gelen ihtiyaç sahiplerinin de istediği giysiyi alabildiğini ifade etti.
  • Çadıra gelen giysilerin öğrenciler tarafından tasnif edilerek çocuk, kadın ve erkek olarak oluşturulan reyonlara konulduğunu anlatan Gökçe, çadıra gelen ihtiyaç sahipleri öğrencilerin yardımıyla istediği giysiyi aldıklarını vurguladı.
  • 31 Ocak’a kadar açık olacak çadırda bağışların alınacağını ve ihtiyaç sahiplerinin de istediği giysiyi alabileceğini bildiren Gökçe, kampanya sonunda kalan giysilerin de öğrenciler tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi.
  • İstanbul’da çorap sektöründe faaliyet gösteren Sungurlulu hayırsever işadamı Haydar Ali Öztaş’ta kampanyaya 15 koli çorap göndererek destek oldu.
  • Kampanyaya ilçe halkının büyük destek olduğuna dikkat çeken Nihal Gökçe, duyarlılıkları ve destekleri için belediyeye, esnaf ve işadamlarına, ilçe halkına ve yüksekokul öğrencilerine teşekkür etti.