ECE’YE İNOVASYON ÖDÜLÜ

  • ECE Holding’in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit, “Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017’de” Türkiye’de bir ilk olan Bioksit Kiremit ile  ödüle layık görüldü.
  • Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleriyle, Türkiye’de sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak ve bu alanda başarılı çalışmalar yapmış kurum ve kuruluşları ödüllendirerek, sosyal, ekonomik ve çevresel konulardaki projeler adına farkındalık oluşturma amaçlanıyor.
  • ECE Holding’in Sanayi Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde uzun süreli araştırmalar sonucunda bioksit özellik ihtiva eden hammaddelerden yapılan formül ile hayata geçirdiği Bioksit Kiremit, Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017 kapsamında “Sürdürülebilir İnovasyon” kategorisinde birinciliğin sahibi oldu.
  • Ödül töreninde konuşan Ece Holding Pazarlama ve Kurumsal İletişim Şefi Didem Sungur, “Öncelikle bize bu ödülü layık gören saygıdeğer jüri üyelerine teşekkür ederim. Bu ödül ile bizi gururlandıran ECE Holding Ailesine de sonsuz teşekkürler. ECE Holding bünyesinde Çorum’daki Ar-Ge merkezimizde Türk mühendisler tarafından geliştirilen Bioksit Kiremit sayesinde tarım arazilerinin hammadde kaynağı olarak kullanılmasına gerek kalmayacak. Bioksit Kiremit Türkiye’de bir ilk ve bu ürünle birlikte Ar-Ge’nin geleneksel sektörlerde dahi ne kadar önemli olduğunu ortaya koymuş olduk” dedi.