HAYAT MÜŞTEREK!

  • Sungurlu’da, eşinin geçirdiği iş kazası sonrası kolunu kaybetmesi üzerine evin geçimini üstlenen Fatma Koçak, çiçekçi dükkanı açtı.
  • Fatma Koçak, eşinin çalışamamasından sonra, Ticaret Borsası tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimine katılarak, KOSGEB destekli kendi işyerini açtı.
  • Fatma Koçak, yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan, RMZ Çiçekçilik adlı işyerini 2017 Eylül ayında açarak Sungurlu halkının hizmetine sunduğunu söyledi.
  • Eşi Ramazan Koçak’ın talihsiz bir kaza sonucu kolunu kaybetmesinden sonra evin maddi yükünü kendisinin sırtlandığını ifade eden Koçak, “Evde el işçiliği ve yapay çiçek yapıyordum. Babamın da bahçıvan olmasından dolayı canlı çiçek merakım vardı. Zamanla her çiçeğin bakımını öğrenerek, gelişim sağladım. Ticaret Borsası tarafından KOSGEB destekli girişimcilik eğitimine katıldım ve sertifika aldım.
  • Sonrasında KOSGEB İl Müdürlüğüne işyeri açmak ve destek almak için başvurdum. Onlarda bu desteğin bize uygun olduğunu tespit ettiler. İşyerimizi açmamıza maddi ve manevi olarak destek oldular. Bu vesile ile KOSGEB destekli, çocuklarımız; Rabia, Muhammed ve Zeynep’in baş harflerinin kısaltması olan RMZ Çiçekçilik adlı işyerimizi açtık. KOSGEB, Ticaret Borsası ve halkımızın destekleri ile ilçemiz bir esnaf daha kazanmış oldu. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen,  KOSGEB, Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, diğer tüm odalarımızın başkanları ve siz değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
  • Fatma Koçak, işyerlerinde buket, saksı çiçekleri, arajman, çelenk ve teraryumun bulunduğunu sözlerine ekledi.