SİYASETTE MİLLİ BİRLİK RUHU EGEMEN OLDU

  • Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, milli ittifak ve sınır ötesi operasyonlarla ilgili basın açıklaması yaptı.
  • Parti merkezinde düzenlenen basın toplantısında MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan ve bazı parti yöneticileri de hazır bulundu.
  • MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, 15 Temmuz ihanetinin yaşandığı günden beri MHP’nin kararlı duruşunu net bir şekilde ortaya koyduğunu belirterek, milli birlik ve dayanışma ruhunun siyasete egemen olduğunu söyledi.
  • Artık şahsi hesapların, menfi düşüncelerin rafa kalktığını da ifade den Aras, “Önce ülkem ve milletim diyen ilkeli duruş zorunlu hale gelmiştir. Liderimiz sistemin çökme riskini görmüş, çağın şartlarını görmüş, milli çağrılara cevap verecek bir hükümet etme sistemini önermiştir. 16 Nisan’da devlet millet mutabakatı sağlanmış, bu yeni yönetim şeklinin sözleşmesi bizzat Türk Milleti tarafından imzalanmıştır” dedi.
  • Aras, “FETÖ ve PKK’nın avucuna düşmüş, yanına hizalanmış CHP, HDP, İP ve diğer yedeklerine Milliyetçi Hareket Partisi’nin hayal ve hedefleri elbette büyük gelir. Şer odakları varsın kaos umut etsinler. Ismarlama projelerle siyasi senaryo yazsınlar. Kandilin peşine takılanların, Pensilvanyanın dümen suyuna girenlerin, HDP ile ortaklık düşünenlerin cumhur ittifakından rahatsız olması, iblisin sevaptan rahatsız olmasına benzer” diye konuştu.
  • Türkiye’nin sınırında ABD’nin 30 bin kişilik kuracağı orduyla ilgilide açıklamada yapan Aras, bir basın mensubunun son günlerde tekrar gündeme gelen havaalanı ile ilgili sorusuna da “Çorum’da havaalanı ihtiyacı var. Başbakan “Çorum’a havaalanı israf olur” demişti. Biz kendisiyle aynı düşünmüyoruz. Şehrimiz bir sanayi kentidir. Şehir olarak da çevre illerden çok öndeyiz. Havaalanı, demiryolu ve kara taşımacılığı raylı sistemi hepsini hak ettiğini düşünüyoruz” cevabını verdi.