VEKİLLERE SİTEM, KÜLCÜ’YE TEŞEKKÜR!

  • Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Çorum milletvekillerinin genel bütçeden gelen hizmetler konusunda eşit davranmadıklarını belirterek sitem ederken, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye ise verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
  • AK Partili belediyelere verilen imkanların muhalefet partili belediyelere verilmediğini ileri süren Şahiner, özellikle de AK Partili Milletvekillerine sitemde bulundu. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a destek konusunda çaba gösterdiğini anlatan Şahiner, Ceylan’ın da bir noktadan sonra gücünün yetmediğini söyleyerek, kendisine teşekkür etti.
  • Sungurlu belediye başkanlığı görevine başladığında 80 milyon TL’lik borcuyla Türkiye’nin en çok borcu olan ilçe belediyesi olduğunu hatırlatan Başkan Şahiner, iller bankası dahil, bugüne kadar kredi kullanmadıklarını ve kendi imkanlarıyla hizmetleri yaptıklarını kaydetti. Şahiner, geçmişten de 12 milyon TL borç ödediklerini vurguladı.
  • Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün ise, ilçelere destek konusunda daha hassas davrandığını dile getiren Şahiner, kendisinden talepte bulundukları her konuda yardımcı olduğunu belirterek, “Ne zaman bir talebimiz olsa sayın başkan geri çevirmedi. En son olarak da asfalt konusunda ciddi katkı verdi. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  • Şahiner, bütünşehir veya büyük şehir yasası konusunda da Çorum Belediyesi’nden arzu edilen desteği göreceklerine inandığını da sözlerine ekledi.