CANBEK’E ESNAFIN GÜVENİ TAM

  • Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, mali genel kurulu seçimli yaparak güven tazeledi.
  • Anitta Otel’de düzenlenen genel kurula yoğun bir katılım oldu.  Genel Kurulun Divan Başkanlığını Tokat Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan yaparken, üyeliklerini ise Amasya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hatay Karaman, Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun ve sanayici esnafından Satılmış Önler yaptı.
  • Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yönetim ve denetim kurulu raporları ve bilançoları okunarak kabul edildi. Daha sonra konuşan  Divan Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, son günlerde Çorum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek’e yönelik basında çıkan haberlere yanıt verdi. Aydoğan, Canbek’in yıllardır Çorum esnafı için çaba gösterdiğini ifade ederek, “Sayın Canbek’i haksız ve acımasızca eleştiriyorlar. Nedeni ise seçimlerde açık oylama yapmasını gösteriyorlar. Seçimleri biz kendi kafamıza göre dizayn etmiyoruz. TESKOMB’un ana sözleşme kitapçığı işte burada. Bu sözleşme kitapçığı Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin anayasasıdır. Bizde bu anayasaya riayet ediyoruz” dedi.
  • Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, seçim korkusu olmadığını ifade ederek, raporların kabul edilmesinden dolayı da teşekkür etti. Canbek, konuşmasında bugüne kadar her zaman esnafın yanında olduğunu ve bundan sonrada ömrü yettiği sürece olmaya devam edeceğini söyledi.
  • Yapılan oylama da ise Çorum Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına Vedat Canbek yeniden seçildi.
  • Canbek Başkanlığı’ndaki Kooperatifin Yönetim Kurulu Necati Şimşek, Özkan Şanal, Hasan Eker ve Sezai Olur’dan oluşurken, Denetim Kurulu ise Mehmet Gayretli ve Adil Bayrak’tan oluştu.