MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

  • Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı Mehmet Akif Aras, Bitlis’te çığ düşmesi sonucu 5 askerimizin şehit olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Türk Milletine başsağlığı mesajı yayınladı.
  • Türk Milletinin Bitlis’ten gelen çığ düşmesi sonucu askerlerimizin şehit olduğu haberiyle sarsıldığını hatırlatan Aras, “Terörün ve terörizmin zaten çığ gibi üzerimize geldiği şu günlerde, Bitlis’ten gelen bu haber milletimizi derinde yaralamış, gönülleri yangın yerine çevirmiştir” dedi.
    Aras, “Çığ düşmesi sonrasında, Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görevli beş askerimiz şehit olmuş, on iki askerimiz ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Türkiye’nin terör örgütleri tarafından ablukaya alındığı ortadadır. Çevremizde gittikçe şiddetlenen, şiddetlendikçe kan, gözyaşı ve acıya neden olan bir ateş çemberi bulunmaktadır. Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi, milletimiz sahnelenen düşmanlıkların üzerine topyekûn gitmektedir. Türkiye seferdedir, zafer için bir olmak, diri olmak, hep birlikte büyük bir millet gibi davranmak şarttır.
    Milliyetçi Hareket Partisi cansiperane mücadele eden şerefli Türk askerinin ön şartsız arkasındadır.
    Türk milleti yılgınlık ve gevşekliğe prim vermeden, erinden Genelkurmay Başkanı’na kadar TSK’nın tüm mensuplarının sonuna kadar yanında duracak, dua ve desteğini eksik etmeyecektir.
    Bitlis’te “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Erdal Kavallı Operasyonu’’ sırasında çığ düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tedavi altında tutulan askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine, milletimize ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Vatan sağ olsun, millet var olsun, hepimizin başı sağ olsun” açıklamasında bulundu.