DİŞ HASTANESİ VE KTM’Yİ KONUŞTULAR

  • AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.
  • Yapılan ziyarette, Üniversite bünyesinde yer alan ve bu sene öğrenci alımına başlanan Tıp Fakültesinde gerçekleştirilen çalışmalar ve Kanser Araştırma Merkezinin kurulması konusu ele alındı. Ayrıca yenilenmesi düşünülen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Üniversitemiz arasında Tıp Fakültesi örneğinde olduğu gibi ortak kullanım (afiliasyon) konusu da ele alınarak, Üniversitemizin gerçekleştireceği muhtelif çalışma ve projelere yönelik istişarede bulunuldu.
  • Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’a yeni bir Diş Hastanesi kurulması yönünde bir ihtiyacın tespit edildiğini ve bu çerçevede mevcut hastanenin yerine yeni bir Diş Hastanesi yapılması yönünde çalışmalar başlattıklarını kaydetti. Ceylan, yeni yapılacak bu hastanenin 60 ünitelik olacağını, ayrıca yataklı bölüm ve ameliyathaneleri de bünyesinde barındıran bir Diş Hastanesi kurmayı planladıklarını açıkladı.
  • Ceylan, yapılan çalışmalar ve buna bağlı olarak meydana gelen gelişmeler sayesinde Çorum’un sağlıkta eşik atlayacağını düşündüğünü ifade ederek, “Amacımız, Çorum’u sağlıkta cazibe merkezi yapmak ve bunu da adım adım gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
  • Ayrıca Çorum Milletvekili Ceylan, Diş Hekimliği Fakültesinin yanı sıra Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültelerini de ilimize kazandırmak istediklerini ve bu yönde Hitit Üniversitesinde çalışmaların yapıldığını ifade ederek bunlarla beraber Çorum’da bir Kanser Araştırma Merkezinin de bir an önce kurulması için yoğun bir şekilde gayret ettiklerini kaydetti.
  • AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da konuşmasında uyumlu bir şekilde, beraber çalışmayla elde edilen başarılara dikkat çekerek, “İlimizde sağlık alanında gelişmelere önem veriyoruz ve bu yönde eksikliklerimizi tamamlamak için bu alanda yoğunlaştık. Çünkü insan sağlığı çok önemli” dedi.
  • Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın sözlerinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.