DOLANDIRICILIKTA YENİ YÖNTEM!

  • Çeşitli yöntemlerde insanlarını canını yakan dolandırıcılar, şimdi de kargocu kıyafetiyle insanları dolandırmaya çalışıyorlar.
  • Çorum’da geçtiğimiz günlerde kargocu kıyafetiyle ve evraklarıyla bir işadamının evine giden 30 yaşlarında olduğu sanılan bir şahıs, işadamına düzmece bir ajanda teslim edip, evrak imzalattı.
  • Olay geçtiğimiz günlerde Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Apartman kamerası tarafından saniye saniye görüntülen olayda, sabah saatlerinde A.G. isimli bir işadamının kapısını çalan kargocu kıyafetli şahıs, kapıyı açan eşine işadamını soruyor. O sırada evde bulunan işadamına kargolarının olduğunu belirten şahıs, paketi teslim ediyor ve ardından da bir belge imzalatıyor.
  • Kargo paketinin içerisinden çıkan ajandayı gören işadamı, çalıştığı firmalar arasında ajandada ismi yazan firmanın olmadığını fark edip, ajanda gönderen firmayı teşekkür etmek için arıyor. Firma yetkilileri böyle bir kargo göndermediklerini söyleşince durumdan şüphelenen işadamı, durumu kargo şirketine bildiriyor. Kargo şirketi de kayıtlarında kendisine ait öyle bir kargonun olmadığını söyleyince, aklına imzaladığı evrak gelen işadamı, imzaladığı belgenin ne olduğunu bilmediği için durumu polise bildiriyor.
  • Apartman kamera görüntülerinde yüzü, giydiği kıyafeti belli olan şahıs hakkında işadamı cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.
  • Görüntüleri izleyen kargo şirketi de kendilerine ait böyle bir kargo kıyafeti ve paketleme poşeti olmadığını belirterek, savcılığa firmalarının isminin kötü anlamda kullanıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
  • İşadamı A.G., yaşadığı bu olayla ilgili olarak kendisinin şuana kadar her hangi bir zarar görmediğini belirtirken, vatandaşları da böylesi bir durumla karşı karşıya kalmamaları konusunda uyardı.