TURİZMİ GÖRÜŞTÜLER

  • İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu üyeleri, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i ziyaret ettiler.
  • Ziyarete, Alaca İl Genel Meclisi Üyesi İkram Şahin, Osmancık İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Yücel, Sungurlu İl Genel Meclis Üyeleri Celal Güngör, Ramazan Kelepircioğlu ve Aziz Sarıyüce katıldı.
    Komisyon tarafından alınan kararla, İl Genel Meclisinde her ay bir ilçenin tanıtımının yapılacağını belirten meclis üyeleri; Başkanı Şahiner ile Sungurlu’da turizmin gelişmesi adına ne gibi çalışmalar yapılabileceğine dair fikir alışverişinde bulundular. Başkan Şahiner ve İl Genel Meclis Üyeleri Sungurlu’da restorasyon yapılarak turizme kazandırılabilecek tarihi yerler üzerine önerilerde bulundular.
    Sungurlu’da Turizm açısından yapılacak her çalışmada ellerini taşın altına koyacaklarını belirten Başkan Şahiner;” Sungurlu’nun tarihini, kültürünü, tanıtıcı uygun bir imajı ve uygun bir intiba’yı insanların üzerinde bırakmamız lazım. Bunun için Sungurlu Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman olduğu gibi hazırız.”Dedi
    Ziyaret sonrasında İl Genel Meclis Üyeleri, Sungurlu’da kısa bir tur gerçekleştirerek turizm açısından tarihi değer taşıyan noktalarda incelemelerde bulundular.