BYLOCK MAĞDURUNA ATAMA

  • ByLock mağduru Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serdar Softaoğlu, HSK tarafından göreve iade edildikten sonra Antalya hakimliğine atandı.
  • Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, aralarında Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serdar Softaoğlu’nun da bulunduğu 7 yargı mensubu hakkında verilen görevden uzaklaştırma kararını 3 Ocak’ta kaldırmıştı. Bu karar sonrası 1 yıl önce FETÖ’nün haberleşme ağı ByLock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle açığa alınan aralarında Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serdar Softaoğlu’nun da bulunduğu 7 isim mesleğe dönmüştü.
  • Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serdar Softaoğlu, Antalya hakimliğine atandı.
  • Göreve iade edildiği gün muhabirimize açıklamalarda bulunan Serdar Softaoğlu, “Devletime ve Türk Adaletine her zaman güvendim. Daha önce de olduğu gibi bu hain FETÖ’nün bir kumpası, bir oyunu daha bozuldu. Bunda emeği olan başta Av. Ali Aktaş ve Koray Peksayar’a olmak üzere Devletimin bütün kurumlarına teşekkür ediyorum. Allah bu Devlete bu millete ve bize bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin, bu vatana ihanet eden alçakları da kahreylesin” ifadelerini kullanmıştı.