İLÇEYİ YÖNETMEYE TALİP!

  • Sungurlu’da hac ve umre rehberi Selahaddin Çelikten, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Sungurlu Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
  • Selahaddin Çelikten, Sungurlu Gazetesi’ni ziyaret ederek, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Sungurlu Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi. Sungurlu’da yıllardır hemşehrilerine hac ve umrede rehberlik yaptığını belirten Çelikten, hemşehrilerinden gelen yoğun talep üzerine belediye başkanlığına aday adayı olamaya karar verdiğini ifade etti.
  • Sungurlu’nun belediye tarafından iyi yönetilmediğini iddia eden Çelikten, başkan olması halinde hiç kimseye ayrım yapmadan, herkese eşit hizmet götüreceğini kaydetti. Hemşehrileri ile Ankara arasında köprü vazifesi göreceğini anlatan Çelikten, “Başkan olmam halinde, ilçemiz Ankara’da hakkıyla temsil edilmiyor, ben bu görevi üstlenerek hemşehrilerimle Ankara arasında köprü olacağım. Belediyede makam odamın kapısı herkese açık olacak. Kimseyi küstürmeden, ötekileştirmeden kapımızdan geri çevirmeyeceğiz. Adil, saygılı; bir belediye başkanına yakışır şekilde tüm halkımıza hak ettiği hizmeti sunacağız. İlçemizde aç ve açıkta kimse kalmayacak. Tek sevdamız Sungurlu” dedi.
  • 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Fatih Gençlik Kollarında gecesini gündüzüne katarak çalıştığını ifade eden Çelikten, o günden beri bu dava için mücadele ettiğini vurguladı.
  • 1974 yılında Sungurlu’ya bağlı Beşkız köyünde dünyaya gelen Selahaddin Çelikten, ilkokulu köyde, orta ve imam hatip lisesini ilçe merkezinde tamamladı. Mısır El-Ezher Üniversitesinde ilahiyat eğitimi alan Çelikten, 13 yıl Almanya’da gurbetçilere imam hatiplik yaptı, bu esnada orada da eğitimini devam ettirdi. Daha sonra memleketine dönen Çelikten, hemşehrilerine hac ve umre rehberliği yapmaya başladı. Evli ve 2 erkek 1 kız çocuk babası Çelikten, Almanca, Arapça ve Kürtçeyi iyi derecede biliyor.