KÜRTLERE DEĞİL, TERÖRE KARŞI MÜCADELE

  • Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Afrin’e düzenlediğimiz “Zeytin Dalı Harekatı” ülkemizin sınırlarını korumak ve güvenliğimizi sağlamaktır. Sivillere karşı yapılan herhangi bir operasyon yoktur” dedi.
  • Ülkemizi terör tehdidinden korumak ve bölgemizi huzura kavuşturmak amacıyla Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan kahraman Mehmetçiğimize muvaffakiyetler dileyen Uslu, “ Allah kahraman Mehmetçiklerimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Kahraman güvenlik güçlerimiz yakın tarihimizin en büyük mücadelelerinden birini yürütüyor. Zeytin Dalı Operasyonu’nun 5. Günü Türkiye olarak tek yürek olduk. Türkiye, Afrin’de yaşayan Kürtlere karşı değil, oradaki terör örgütlerine karşı mücadele veriyor. Türk halkı devlet olmadığı zaman neler olduğunu biliyor.  Çok yakın zamanında Osmanlıda, Irak’ta gördük. İktidarların alternatifleri olabilir ancak devletin alternatifi olmaz. Devletin alternatifi zillettir” diye konuştu.
  • Türkiye göç kavşağında olduğu belirten Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “İran, Irak, Suriye vb. rejiminden kaçanlar Türkiye’ye geliyor. Etrafımızda ki ülkelerin çoğunda rejim ya da ekonomik sorun yaşanıyor, orada yaşayan insanlarda huzur ve refahı bulmak için Türkiye’ye geliyorlar. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve sivillerin zarar görmemesi konularında hassasiyetimiz var. İdlib’de ve Afrin’de de huzur ve güven iklimi tesis edildiğinde, yüzbinlerce Suriyeli kardeşimiz kendi yurtlarında, kendi evlerinde hayatlarını sürdürme imkânına kavuşacaklar. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın dediği gibi; “Türkiye, Afrin’de Kürtlere karşı değil, oradaki terör örgütüne karşı mücadele etmektedir. Çok yakında görülecektir ki, terör örgütünün baskısı ortadan kalktığında, bize en büyük teşekkür Afrin’deki Kürt kardeşlerimizden gelecektir.”  Hem kendimiz hem de umudunu bize bağlamış kardeşlerimiz için, gerekli gördüğümüz her yerde varlık göstereceğiz. Her daim mazlumların yanında olacağız. Tek gayemiz gönülleri fethetmek Ecdadımızdan böyle gördük. Sıkıntılar karşısında sabreden, birbirine kenetlenen bir milleti evelallah ne içeriden, ne dışarıdan kimse yıkamaz. Bir ve beraber olursak, Allah’ın izniyle coğrafyamızda ekilmeye çalışılan fitne tohumları asla yeşeremeyecektir.
  •  “Zeytin Dalı Harekâtı’nın ekonomiye en küçük bir olumsuz yansıması olmadığını vurgulayan Uslu, “dün Borsa tarihi rekoru yeniledi.  BIST 100 endeksi 118.674,66 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür” ifadelerini dile getirdi.