CHP’DEN ŞARTSIZ DESTEK!

  • Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Çorum İl ve İlçe örgütleri olarak şanlı ordumuzun Zeytin Dalı harekâtını kayıtsız şartsız desteklediklerini belirtti.
  • Suludere, “Sınırlarımızın terör örgütlerinden temizlenmesi, sınır güvenliğimizin sağlanması ve Türkiye’nin ve bölgedeki komşu ülkelerin huzuru açısından bu harekât büyük önem taşıyor. Ülkemizin milli birliği, güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir” dedi,
  • Partileri ve Genel Başkanlarının Suriye konusunda genel stratejisinin, terör örgütleriyle mücadeleyle birlikte, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü sağlayacak siyasi çözüme odaklanılması olduğuna vurgu yapan Suludere, “Bu strateji, bölge barışı için kalıcı çözüm olacaktır. Bu amaçla Türkiye’nin taraflarla görüşmesi (ABD, Rusya, İran ve Suriye) ve siyasi sürece yukarıdaki çerçevede katkı sağlaması önemlidir. Şanlı ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur. Allah şanlı ordumuzu muzaffer eylesin, Mevla’m şanlı ordumuzun yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini dile getirdi.
  • Zeytin Dalı harekâtında şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet dileyen CHP İl Başkanı Suludere, Türk Milletine başsağlığı, şehit ailelerine de sabır temennisinde bulundu.