SUNGURLU’DA ŞOK!

  • Sungurlu’da uzun zamandır yaşanan göçün ardından ekonomik olarak ta kan kaybetmeye başlayan ilçedeki banka şubeleri teker teker kapanıyor.
  • Nüfusu her yıl azalan Sungurlu’da ekonomik anlamda ilerleme olmayınca bankalar tek tek şubelerini kapatmaya başladı. Belediye İş Merkezinde bulunan Yapı Kredi Bankası Sungurlu Şubesinin geçtiğimiz aylarda kapanmasının ardından Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerindeki Garanti Bankası’nın da şubesini kapatacağı bilgisi ulaştı.
  • Çorum’un en büyük ilçesi ve Organize Sanayi Bölgesi bulunan Sungurlu’ya yatırımcı gelmeyince ilçe ekonomik olarak her geçen gün geriye gidiyor. Bugüne kadar çok sayıda kişinin OSB’ye fabrika kurulacağı yönünde açıklama yapmasına rağmen bir türlü bu yatırımların gelmemesi ilçeyi her anlamda etkiledi. Ekonomik anlamda bir gelişme olmayan ilçede her geçen gün iş bulamayan vatandaş başka şehirlere göçüyor. Yatırım olmayınca ekonomi canlanmıyor, bunun sonucu da bankalar şubelerini kapatmaya başladı.
  • İlçede bankalar şube açacağı yerde var olan şubeler kapanır oldu. Umarız yetkililer biran önce harekete geçer de ilçenin kan kaybeden yarasına neşter vurur.