AFRİN İÇİN DUA

  • Oto Tamirciler Esnaf Odası tarafından Afrin’de teröre karşı mücadele eden güvenlik güçlerimiz ve bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okutuldu.
  • Geçtiğimiz Cuma günü Küçük Sanayi Sitesi Cami, Aşağı Sanayi Leblebiciler Sitesi Cami, Yukarı Sanayi Bakırcılar Arastası Cami ve Kur’an Kursu’nda Cuma Namazı’nda okutulan Kur’an-ı Kerim ve duanın ardından ise Oda Başkanı Necmettin Uzun tarafından cami cemaatine lokum ikramında bulunuldu.
  • Burada Afrin operasyonuna da değinen Başkan Uzun, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve kahraman ordumuza güvendiklerini belirterek, Zeytin Dalı Harekatı’nın hedefinin Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve oradaki mazlum halka barış getirmek olduğunu söyledi.
  • Uzun, “Türkiye bu operasyonla uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda, ekonomik sonuçların ne olacağı önemini kaybeder. Mevzu ülkemizse biz her türlü fedakarlığa hazırız. Ordumuzun başarılı olacağına yürekten inanıyoruz.
  • Türk insanının huzur ve güvenliği için yapılan bu operasyonların, terörün kökü kazınana kadar devam edeceğinden en ufak şüphemiz yoktur. Esnaf teşkilatları olarak devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Yüce Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Mehmetçiğimize güç kuvvet versin, her türlü tehlikeden onları korusun. Bu uğurda şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.