ESNAFLA OMUZ OMUZA OLACAĞIZ

  • Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Çorum Hitit Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Çerikçi’yi ziyaret etti. Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, İl Yöneticileri ve Merkez İlçe Yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan İl Başkanı Aras, esnaf ve sanatkârın başarılarını teşvik etmek, ihtiyaç duydukları imkânları kendilerine sunmak, hükümetlerin önemli görevlerinden olduğunu belirtti.
  • Aras, “Esnafımızın ve sanat sahiplerinin mesleki faaliyetlerini geliştirmelerini sağlamak, müşterek ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışan kurumlarımızı da takip ediyor ve çalışmalarını takdir ediyoruz. Esnaflarımıza destek amaçlı olarak inşa edilen kurumların esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarını ele almak için de bir fırsat teşkil edeceğine inanıyoruz. Esnafımızın daha iyi şartlara kavuşması, teşvik edilmesi konusunda her türlü desteğimiz onlarladır” dedi.

  • Milliyetçi Hareket Partisi’nin her daim esnafla omuz omuza, yan yana olacağını söyleyen Aras, Hitit Esnaf Kredi Kooperatifinin yapılan genel kurulu sonrasında tekrar seçilen başkanı Erdoğan Çerikçi ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.
  • Ziyaretten dolayı MHP Yöneticilerine teşekkür eden Çerikçi, kooperatif çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çerikçi, 1 Eylül 2017 itibariyle 7.sınıftan 5.sınıfa geçtiklerini, yani son 5 ay içerisinde kooperatiflerinin Türkiye’de sınıf atladığını belirtti.