İLKLER İMPARATORLUĞU’NUN BAŞKENTİ HATTUŞA

  • İlkler İmparatorluğu’nun Başkenti; Hattuşa’ kitabı 5 farklı dilde yayımlandı.
  • Boğazkale Kaymakamlığı, Kaymakam Turan Soğukoluk liderliğinde ilk defa 5 farklı dilde; “İlkler İmparatorluğu’nun Başkenti; Hattuşa” isimli kitabı yayımladı. Çince, Korece, Japonca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere 5 dilde basımı yapılan tanıtım ve kültür kitabı, son zamanlarda Hattuşa’ya ilgi duyan Uzakdoğu ülkelerine ve turizm sektörüne hitap etmeyi amaçlıyor.
  • Kaymakam Turan Soğukoluk, “İlkler İmparatorluğu’nun Başkenti; Hattuşa” isimli kitabımızla Hitit İmparatorluğu’nun tarihin derinliklerinde vuku bulan ilklerini; Çince, Korece, Japonca, İngilizce ve Türkçe dillerinde olmak üzere ilk defa 5 farklı dilde büyük bir emek ve özveriyle yayımlamış olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Kitaplarımızın hem turizm sektörüne hem Milli Kütüphanemize hem de tarihimize küçük de olsa bir katkı yapması, tarihe karşı merak uyandırması ve de ilgi duyanlara yol göstermesini temenni ediyorum” dedi.
  • Soğukoluk, kitabın basımı, yayımı, tasarımı ve tercümesinde emeği geçen değerli sanatçı Serap Gümüşoğlu, mesai arkadaşları Şahin Şeker ve Ahmet Haşim Özsaray ile turizmle ilgili her konuda her an yanlarında yer alan AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’a teşekkürlerini iletti.