SADAKATİM, MEZARA KADAR

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıklarken, davaya sadakatinin pazara kadar değil, mezara kadar olduğunu söyledi.
  • Belediye Başkanlığı görevini yürütürken, emanetin sahibinin millet olduğu gerçeğini aklından hiç çıkarmadığını söyleyen Başkan Külcü, geçtiğimiz hafta genel merkezde Çorum ile ilgili olarak 2019 seçimleri öncesinde bir yenilenmenin faydalı olacağı kanaatinin hasıl olduğunu açıkladı.
    Bugün saat 17.00 itibariyle belediye başkanlığı görevinden ayrılacağını ve yeni bir başkanın meclis içerisinde seçileceğini anlatan Külcü, “Bu ayrılık bilinmelidir ki, benim sadece belediye başkanlığındaki resmi görevimden ayrılmayı ifade etmektedir. Partimle olan bağımda bir zafiyet söz konusu değildir. Biz meseleye bir dava olarak bakanlardanız. Davada da esas olan samimiyet ve sadakattir. Biz yola çıkarken bir şey olmak için çıkmadık. Dolayısıyla da sadakatimiz pazara kadar değil, mezara kadardır. Herkesin bunu bu şekilde bilmesini istiyorum. Genel başkanımıza olan sadakatimiz, inancımız, muhabbetimiz dün ne ise, bugün de aynı şekilde devam etmektedir. Gösterdiği liderlik ile sadece Türkiye’nin değil tüm mazlum milletlerin umudu haline gelen genel başkanımıza da 17 yıl boyunca birlikte siyaset yapma imkanı verdiği için de şükran duygularımı arz ediyorum” dedi.
  • Bütün Çorumlulara sesleyen Külcü, 9 yıl boyunca şerefle yürüttüğü görevi boyunca tek bir kişinin dahi tek kuruşuna halel getirecek bir işi yapmadıklarını, tüy bitmemiş yetimin hakkını koruma hassasiyeti içerisinde hareket ettiklerini vurguladı. Külcü, tüm Çorumlulara hakkını helal ederken, herkesten de helal etmelerini isterken, aynı şekilde tüm çalışma arkadaşlarından da helallik istedi.