İSTİFAYA ZORLANMA NEYİN AHVALİ

  • Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, bir basın toplantısı düzenleyerek hem ülke gündemini ve Afrin operasyonunu değerlendirdi, hem de Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifası ile ilgili düşüncelerini paylaştı.
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifasını hatırlatan Cıdık, “AK Partililer dakikada başkanı sattılar ve göbek atıyorlar. Bir yönetici geç bile kalındı ifadesini kullanıyor. Başkan ile alakalı Çorum’da gezen dedikoduların ana kaynağı AKP’li sözde dava arkadaşlarıdır. AK Partililer, kibir, şımarıklık, ukalalık, kendi aralarında diyalogsuzluk, kıskançlık, birbirlerinin kuyusunu kazmak ve iç kavgaları ile 16 senedir Çorum’u perişan ettiler. 12 milyar lirayı betona, binaya yola gömdüler, istihdam ve üretim adına bir arpa boyu yol alamadılar. Uçağı da üzerimizden Merzifon’a uçurdular. Sayın Başkanın istifası neden istenmiştir, cevabını net olarak verilmelidir. İddialar ve söylentilerin aslı varsa hukuk nerede, yoksa böyle olmasını cani gönülden istiyoruz, Çorumlunun seçtiği başkanın baskı ile istifaya zorlanması neyin ahvali” dedi.
  • Afrin Harekatı ve Türkiye gündemindeki diğer konulara ilişkin olarak da açıklamalarda bulunan Cıdık, “Amerika’nın ipiyle kuyuya inilmez.  BOP projesi bölgemizde adım adım işliyor. Bölgemizdeki saldırıların arkasında ırkçı emperyalizm ve Siyonizm var. 40 yıldır söylediğimiz bu konular Türkiye’nin gündemine gelmeye başladı. Bu gelişmeler vakanın ta kendisidir. Bu oyunları hepimizin iyi bilmesi gerekiyor. Başarılarımızı günlük bir başarı gibi görmemeliyiz. Bütün oyunların arkasında ‘Büyük İsrail Projesi’ vardır. Yürütülen proje, bölgedeki bütün ülkelerin beka sorunu oluşturuyor. ABD ile birlikte hareket edenler bu tuzağa ve oyuna karşı dikkati olmalıdır. Herhangi bir parti ülkenin geleceğini kendi geleceği gibi düşünürse bu kabul edilemez bir durumdur. Bu ülkeye yapılacak en büyük ihanettir. Hiçbir partinin bekası ülkenin bekasının önüne geçemez” ifadelerini dile getirdi.