MAĞDUR KIZ ÇOCUĞU VAR MI?

  • İYİ Parti İl Başkan Vekili Av. Gizem Tosun, Çorum’da kamu hastanelerinde özellikle de küçük yaştaki çocuklara yönelik istismar olup olmadığı ile ilgili bir açıklama yaptı.
  • İkinci Noter önünde İl Başkanı Bekir Özsamaçmacı ve parti yöneticileriyle birilkte basın açıklaması yapan İYİ Parti İl Başkan Vekili Av. Gizem Tosun, ulusal bir gazetede yer alan İstanbul’da bir kamu hastanesinde 38’i 15 yaşını, 78’i ise 18 yaşını tamamlamamış mağdur kız çocuklarının gebelik muayenesi veya doğum için hastaneye başvurduğu yönündeki haberle ilgili açıklamalarda bulundu. Tosun, yasal zorunluluk bulunmasına rağmen bu vakaların adli mercilere intikal ettirilmediğini öğrendiklerini ileri sürdü.
  • İY Parti’nin çocuk ve kadınlara yönelik şiddet ve istismara karşı ilkesel programa sahip olduğunu söyleyen Tosun, bu konularda yaşanan her türlü konuda mücadele edeceklerini kaydederken, milletin huzur ve refahı için infial uyandıran bu konunun Çorum genelinde tüm kamu hastaneleri açısından da araştırılmasının siyasi bir zorunluluğun gereği olduğunu söyledi.
  • İl Başkanı Özsaçmacı da Çorum’da da böyle bir durumun olup olmadığını araştırılmasını talep ettiklerini ve varsa da hukuki boyuttan durumun takipçisi olacaklarını dile getirdi.