BALCI, HIZLI BAŞLADI

  • Çorum Aşçı ve Lokantacılar Odası Başkanı Burhan Balcı, oda üyelerinin sorunlarını katıldığı Gıda Sektörü Bilgilendirme Toplantısı’nda dile getirme fırsatı buldu.
  • Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü tarafından 6-7 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen toplantıya beraberinde Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı ve ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür, Sungurlu Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kolaylı ile Kasaplar ve Celepler Odası Yönetim Kurulu üyesi Satılmış Kırtay’la birlikte katılan Burhan Balcı, toplantının oldukça verimli geçtiğini söyledi.
  • Toplantıda Çorumlu meslektaşlarının sorunlarını başta Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice ile görüşme fırsatı bulduğunu anlatan Balcı, yemek kartı sorunu başta olmak üzere, SSK ve vergilerin yüksekliği, kayıtsız merdiven altı üretim yapanlar ilgili sorunları en üst kademedeki mercilere aktardığını ifade etti.
  • Yemek kartlarındaki kesintilerin yüksek olmasından dolayı resmi kurumlara yeni yemek kartı dağıtılacağını ve bu konunun Bakanlık tarafından onaylandığını vurgulayan Burhan Balcı, yeni yemek kartlarının yılsonunda faaliyete geçeceğini kaydetti. Yeni çıkacak olan Torba Yasa’da SSK ve vergiler konusunda da düzenlemelerin olacağını müjdeleyen Balcı, ayrıca merdiven altı üretim yapanlara da sıkı denetim geleceğini söyledi.
  • Balcı, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice’nin de Çorumlu esnaf ve sanatkarların her zaman yanında olacağını dile getirdiğini belirterek, Çorumlu esnaf ve sanatkarlara selamlarını kendisi aracılığıyla ilettiğini de ifade etti.
  • Oda Başkanı Burhan Balcı son olarak, oda üyelerinin yaşadığı problemleri her platformda dile getirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.