ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

Koronavirüs salgınından Çorum'da hayatını kaybedenlerin sayısının 9 olduğu açıklandı. Türkiye'de koronav
Ana Sayfa Genel, Siyaset 8 Haziran 2018 557 Görüntüleme

ULAŞIMA 1 MİLYAR YATIRIM

AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile İl Başkanı Mehmet Karadağ ve milletvekili adayları Oğuzhan Kaya, Serap Yıldırım, Kırkdilim şantiyesini ziyaret etti.
Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan en önemli güzergahları arasında yer alan ve adını yol üzerindeki 40 virajdan alan Kırkdilim, 480 milyon liraya mal olacak tünel ve yol yapım çalışmalarıyla birlikte sürücülerin korkulu rüyası olmaktan çıkacak.
Ulaşım yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Ceylan, Çorum-Laçin-Osmancık yolu üzerinde bulunan ve coğrafi yapısından dolayı çok müdahale edilemeyen Kırkdilim Geçişi’nin dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından 2011 yılında hizmete açıldığını hatırlattı.
Ceylan, “5 yıl sonra yolda meydana gelen heyelanlar gibi çeşitli olumsuzluklar üzerine yapılan ihale ile yolun bakımı yapıldı. Şuanda yolumuz hizmette. Ancak zaman zaman yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Çorum-Laçin-Osmancık hattını tünelle geçmeye karar verdik. Birileri her zaman olduğu gibi bu işi de sulandırmaya çalıştı. Buraya tünel yapılamaz denildi. Proje kapsamında bölgeye üç tünel yapılacak.Birinci tünelimiz bin 388 metre, ikinci tünelimiz bin 148 metre, üçüncü tünelimiz ise 552 metre toplamda ortalama 4 bin 100 metre uzunluğunda olacak. Dolaman tüneli açıldığında Türkiye’nin en uzun tünellerinden birisi açıldı deniyordu. Artık daha uzun tüneller yapılıyor. Buranın maliyeti 480 milyon lira. Büyük bir maliyet. Sadece üç tünel ve Çorum’un Kuzey-Güneyini bağlayan bir yol. Önümüzdeki süreçte Osmancık yolunu tamamlayarak ulaşıma açacağız. 2019 yılı sonunda da Kırkdilim yolu tamamlanacak” dedi.
Amasya-Mecitözü ve Mecitözü-Çorum yolunda da çalışmaların devam ettiğini dile getiren milletvekili Ceylan, bu yatırımında 220 yıl liraya mal olacağını, Kırkdilim projesiyle birlikte her iki yatırımın 700 milyon liraya mal olacağını ifade etti.
AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ da, ulaşımda Çorum’da bir çığır açıldığını söyledi.
Şantiye ziyaretinde Vali Yardımcısı Ayhan Özkan ile Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yüklenici firmanın temsilcileri de hazır bulundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil