KIZILAY’DAN KURBAN BAĞIŞ STANDI

Türk Kızılayı Çorum Şubesi’nin “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” kampanyası kapsamında kurban bağışı kampanyası başlatıldı.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayır işlemek isteyen vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla Türk Kızılayı tarafından başlatılan kurban bağışı kampanyasına Çorum’dan da destek bekleniyor.
Türk Kızılayı Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat, Hürriyet Meydanı’nda açılan kurban bağışı standında kampanyayla ilgili bilgiler verdi. Yapılan bağışların yıl boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldığını dile getiren Canbolat, “Bir buçuk asırdır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda muhtaçların merhamet eli olan Kızılayımız 10 yılı geçen süredir ülkemizede model olan Kızılay Kurban Vekalet Kampanyası ile milyonlarca ihtiyaçlının sofrasına 12 ay boyunca kurban etlerini ulaştırmaktadır.Hayırseverlerimizden gelen kurban vekaletleri ile oluşan etler yurdumuzun tamamında ve dünyanında farklı bölgelerinde binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırmaktadır” dedi. “KURBAN BEDELİ YURT İÇİ 590, YURT DIŞI 750 TL” Kurban bağışı bedelinin yurt içinde 590, yurt dışında ise 750 TL olarak belirlendiğini belirten Canbolat, “Bu önemli görevin yerine getirilmesinde,vekaletlerin alınmasında, kurban etlerinin dağıtılmasında Kızılay Şube Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın emrinde olduğumuzu bildiririm.Yurt dışı bir hisse bedeli 590TL, yurt içi bir hisse bedeli 750TL dir” ifadelerini kullandı