ÇORUM, BAŞKENT’E ‘AK’TI

AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi için Çorum teşkilatları adeta başkente akın etti.
Ankara Arena Spor Salonu’nda “Millet bir, hedef bir” sloganı ile yapılan kongre için Ankara’ya çıkarma yapan Çorum teşkilatları saat kulesi meydanında bir araya geldiler. İl başkanı Mehmet Karadağ’ın da yakından takip ettiği kafile saat 02.00 sıralarında Çorum’dan hareket etti.
149 otobüs ve minibüsle yaklaşık 5 bin kişiyle kongreye katılacaklarını açıklayan İl Başkanı Mehmet Karadağ, kongreye Çorum damgasını vuracaklarını söyledi. Karadağ, çağrılarına kulak vererek kongre için gece yarısı koşup gelen Çorumlulara teşekkür ederken, kongrenin de hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
Diğer yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek aday olarak girdiği kongre için sabah saatlerinde Ankara’ya varan Çorumlular, salonda kendilerine ayrılan bölümü de hınca hınç doldurdular.
Kongrede Çorum adına Mehmet Karadağ, Halil İbrahim Kaya, Erhan Akar, Meryem Demir, Muhammet Fatih Temür, İlyas Özkan, Hakkı Güngör, Mustafa Lek ve Halil İbrahim Şaltu büyük kongre delegesi olarak oy kullanacak.