ÇORUM’A YENİ DEVLET HASTANESİ!

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eski devlet hastanesinin yerine 250 yataklı yeni bir devlet hastanesi yapılacağını açıkladı.
Çorum Gündemi programının canlı yayın konuğu olan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Kentin Gündemi İnternet Haber Sitesi Sahibi Gazeteci Mehmet Güley’in hazırlayıp sunduğu ve Heri Haber Gazetesi Sahibi Mustafa Külcü’nün de sorularıyla katkı verdiği programda yaşanan seçim süreci başta olmak üzere bir çok konuda soruları yanıtladı.
Seçim çalışmaları hakkında açıklama yapan Milletvekili Ceylan, Türkiye’nin geleceğinin garantiye alınmasını istediklerini ve bu nedenle de 31 Mart seçimlerinin bir yerel seçimden çok daha önemli ve anlamlı olduğunu dile getirdi.

Çorumluların her dönemde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü şekilde desteğini vereceğini vurgulayan Ceylan, Türkiye’de Beka sorunu olmadığını iddia edenlere 15 Temmuz hatırlatmasında bulundu.
Türkiye’nin 36 yıl sonra askeri darbeden öte işgal hareketi ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Ceylan, 7 Haziran’dan sonra güvenlik konusunda yaşanan sıkıntıları da hatırlatarak, 31 Mart seçimlerinden Cumhur İttifakının güçlü çıkması gerektiğine vurgu yaptı.
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili gelen şikayetlere de dikkat çeken Milletvekili Ceylan, hastanede doktor sıkıntısı olduğu ile ilgili söylentilerin doğru olmadığını kaydetti. Hastanede günlük 17 bin kişinin sağlık hizmeti aldığını dile getiren Ceylan, hastanede özellikle de röntgen konusunda yaşanan sıkıntıların da minimize edildiğini, yaşanan sorunların çözümü için de çaba gösterildiğini anlattı.
Eski devlet hastanesi ile ilgili de açıklama yapan Milletvekili Ceylan, eski hastanenin 3 bloğunun kesin olarak yıkılacağını, yeni blokla ilgili etüt çalışmalarının yapıldığını, sağlam raporu verilmesi halinde mevcut binanın, aksi durumda da yeni bir binanın yapılacağını ve 250 yataklı bir devlet hastanesinin Çorumluların hizmetine açılacağını duyurdu. Ceylan, bu konuda eski Ahmet Demircan’dan söz aldıklarını ve mevcut bakanın da konuya onay verdiğini bildirdi.