YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAYIN

Çorum Bağımsız Belediye Başkan Adayı Murat Kırçı, seçim öncesinde Çorumlu seçmenlere seslenerek, partili adaylarının birbirinden farkının olmadığını ileri sürerek, “Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın. Bağımsız Çorum Belediyesi yönetimi için son çare biziz” dedi.
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler Genel Seçimlerinde Çorum Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Murat Kırçı, Çorum Gündemi canlı yayın programında seçim çalışmalarını değerlendirdi.
5 ayı aşkın süredir seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürdüğünü ve gece-gündüz demeden Çorumlularla kucaklaştığını ifade eden Murat Kırçı, 17 yaşından itibaren yerel yönetimler ve resmi kurumlardan siyasetin elini çekmesi gerektiğine inandığını ve bu düşüncesini de seçim sürecinde Çorumlulara anlatma fırsatı bulduğunu kaydetti. Çorum’un kazanması isteniyorsa yerel yönetimlerin bağımsız olması gerektiğine vurgu yapan Murat Kırçı, siyasi partilerin aday ve yöneticilerine yönelik de eleştirilerde bulunarak, kürsüden insanları bölen, ayrıştıranlarla aynı karede yer almamaya özen gösterdiğini belirtti. Kırçı, belediye başkan adaylarının İYİ Parti adayı Bilgi Terlemezoğlu dışındakileri samimi bulmadığını söylerken, “CHP adayı Özgür Kılıç sırtını MHP Adayı Kenan Şahin’e dayamış durumda. Kaç oy bölerse diye bekliyor. Kenan Şahin’e veriyorlar, gazı 1. Partisiniz diye. Öyle bir şey yok, Çorum’da birinci biziz” diyerek iddiasını ortaya koydu.
Başkan seçilmesi halinde belediye meclis toplantılarını halka açık ve canlı yayında yapacaklarını ve şeffaf olacaklarını kaydeden Murat Kırçı, makam aracının olmayacağını, belediyeden evine yürüyerek gideceğini ve sürekli esnafın ve halkın içinde olacağını taahhüt etti.
Mal beyanını açıklayarak üzerine hiçbir gayrimenkulünün olmadığını açıklayan ve seçimlere de 12 bin lira harcadığını bildiren Kırçı, diğer adaylardan da mal beyannamelerini ve seçimlerde yaptıkları harcamayı, bu paraları nereden bulduklarını açıklamaya çağırdı.
Çorum’un yıllardır beklentisi olan ve her seçim döneminde önemli konularından biri olan Havaalanı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kırçı, Havaalanının Çorum için olmazsa olmaz olduğunu vurguladı ve bu yatırımın biran önce Çorum’a kazandırılması gerektiğini dile getirdi. Kırçı, bu konudaki açıklamaları da samimi bulmadığını ileri sürerek, “Eğer seçimden hemen sonra havaalanı ile ilgili çalışmalar başlatılsın, inşaata başladığı gün ben saat kulesinden hastaneye kadar 3 milletvekilini de sırtıma alıp taşırım” ifadelerini dile getirdi.
“Çorum için çalışan, Türkiye için gelişen” sloganı ile yola çıktıklarını ve anlayışla tüm Çorumluların oylarına talip olduğunu dile döken Bağımsız Aday Murat Kırçı, “Çorum, parti teşkilatların boyunduruğundan kurtulmalıdır. Bunun için bağımsız bir belediye başkanına ihtiyaç vardır. Bunun için oylarınıza talibiz. Tüm Çorumlu hemşehrilerimize sesleniyorum; yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın. Hiçbirinin diğerinden farkı yok. Gelin Çorum’un bağımsızlığı için, Çorum için birlikte mücadele edelim. Pusulanın sonunda biz varız. Son çare biziz, başka çare yok. Bağımsız, şeffaf bir belediye arzu ediyorsanız oylarınıza talibim” açıklamasında bulundu.