GÖNÜLLERİ KAZANDIK, SEÇİMİ DE KAZANACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, tecrübesiz bir siyasetçi olmasına rağmen Çorumluların gönüllerine girmeyi başardığını belirterek, “Gönülleri kazandık, inşallah seçimi de kazanacağız” diyerek iddiasını bir kez daha ortaya koydu.
Gazeteci Mehmet Güley’in hazırlayıp sunduğu, Mustafa Külcü’nün de sorularıyla katkı verdiği Çorum Gündemi programının canlı yayın konuğu olan MHP Adayı Kenan Şahin, başta seçim süreci olmak üzere bir çok konuda açıklamalarda bulundu.
Seçim çalışmalarını anlatarak sözlerine başlayan Şahin, 2000 yılında 16 ay gibi bir süre il yönetim kurulu üyeliğinin dışında siyasette her hangi bir görev almadığını, dolayısıyla da siyasetin acemisi olduğunu dile getirdi.
Yaklaşık 2 aydır sahalarda olduğunu ve 5 bin civarında işyerini ziyaret ettiğini, ziyaretler sırasında olumsuz hiçbir tepkiyle karşılaşmadığını ifade eden Kenan Şahin, MHP olarak tertemiz bir sayfayla geldiklerini vurguladı.
Çorum’un en önemli sorununun trafik olduğuna dikkat çeken Şahin, başta bu sorun olmak üzere kentin tüm sorunlarını çözecek projelerinin bulunduğunu kaydederken, tartışmalara konu olan “Hayatımın Projesi” dediği projeyi başkan seçilmesi halinde mutlaka hayata geçireceğini ifade etti.
Belediye borçları ile ilgili belirsizlik olduğunu da söyleyen Başkan Adayı Şahin, belediyenin mali durumu ile ilgili net bir bilgilerinin olmadığını, eski başkan Muzaffer Külcü’nün 155 milyon lira borç açıkladığını, ama rakamın son durumu ile ilgili mevcut yönetiminden her hangi bir açıklama gelmediğini belirtti.
Külcü’nün bıraktığı günden bugüne uzun zaman geçtiğini ve bazı yarım projelerin bitme aşamasına geldiğini anlatan Şahin, göreve gelecek başkanın nasıl bir tablo ile karşılaşacağını bilmediğini ileri sürdü. Şahin, ne vaat edilirse edilsin, en önemli problemin belediyenin içinde bulunduğu mali durum olduğunu vurguladı.
Programda 16 yıldır belediye yönetimini üstlenen AK Parti’nin yanısıra CHP Adayı Özgür Kılıç’a yönelik olarak da eleştirilerde bulunan Kenan Şahin, “CHP sessiz, sedasız siyaset götürüyor. Etliye sütlüye karışmadan, kimseyi eleştirmeden gidiyor. Özgür Kılıç’ın, CHP’nin sessizliğinin sebebi şudur: Bunlar bir saat birbirlerini eleştiriyorsa birbirlerinin suç ortağıdır. Belediye’nin yanlışlarında kişiye özel imar, belediye imkanlarının birilerine rant olarak sunulması hususunda kaç tane belediye meclis kararını mahkemeye götürdünüz 16 senede? Bir çok şeyi beraber ortaklaşa yaptınız. Ya çekimser kaldınız ya kabul oyu verdiniz. Birisi yaptı, öbürü sustu, ama biz bu kirli siyasetin içinde olmadık” dedi.

CHP’yi niye eleştirmiyorsun diyenlere de yanıt veren Kenan Şahin, “25 yıldır belediyeciliği eline alamamış bir CHP’yi ne kadar eleştirebilirim? Yol yapmadınız, kişiye özel imar mı yaptınız? diyeceğim. CHP suç ortaklığı yaptı. O yüzden AK Parti’yi eleştiremiyor. O yüzden yanlış yaptı diyemiyor. Allah aşkına Halil İbrahim Aşgın Bey’in bir basın açıklaması var mıdır CHP’yi eleştireni. Kendi yapmadıklarını, bize niye mal etmeye çalışıyorlar. Kenan Bey sen CHP’yi eleştir, biz sessiz kalalım. Veya sen AK Parti’yi eleştir, CHP sessiz kalsın. Böyle bir şey yok. Kayıkçı dövüşü yapıyorlar, yanlış yapıyorlar. AK partili arkadaşlara söylüyorum, CHP’yi ben eleştiriyorum, sizin adayınız ne kadar eleştiriyor ona bakın” açıklamasında bulundu.
MHP’nin birinci parti olduğu yönündeki açıklamalarının hatırlatıldığı programda bir ay önce yaptırdıkları ankette birinci parti olduklarını, yakın zamanda ise bir anket yaptırmadıklarını söyleyen Şahin, anketlere inanmadığını belirtirken, “Biz halkın teveccühü çok fazla. Biz gönülleri kazandık, inşallah seçimleri de kazanacağız” diye konuştu.
AK Partililerin kendilerine oy vermemeleri halinde CHP’nin kazanacağı yönünden propaganda yaptıklarını dile getiren Kenan Şahin, “Biz de diyoruz ki size oy verirsek CHP kazanır. Size oy vermezsek Çorum kazanır. 16 yıldır size oy verdik, Çorum kazanmadı. 5 vekilin 4’ünü, 4 vekilliğin 3’ünü aldınız ve 16 yıldır belediyeyi yöneten partisiniz Çorum’a kazandırdığınız hiçbir şey yok” ifadelerini kullandı.
AK Partililerin seçim çalışmaların da insanların Recep Tayyip Erdoğan sevgisini sömürdüklerini ileri süren Şahin, “90’lı yıllarda CHP seçmenini ‘bize oy vermezseniz, şeriat gelecek’ diye korkutuyordu. AK Parti de bugün ‘bize oy vermezseniz CHP kazanır’ diye aynı politikayı uygulayıp seçmenini korkutuyor. Hem Ak Partililer, hem de CHP’liler rahat olun çünkü biz kazanacağız. Çünkü, Çorum kazanacak, vatandaş kazanacak” dedi.
Adaylıktan çekileceği yönünde çıkan söylentilere de açıklık getiren MHP Adayı Şahin, “Aday adayı oldum, MHP aday göstermeyecek dediler. Aday olduk, listeler belirlenene kadar çekilecek dediler. Listeler verildi, her an her şey olabilir dediler. Seçime 4 gün kaldı, son 3 gün kala aday çekilecek diyorlar. Bu Ak Parti için de, MHP için de söz konusu değildir. Bu söylenti, hem Halil İbrahim Aşgın, hem de Kenan Şahin açısından çok komiktir” açıklamasında bulundu.
Seçmenlere seslenerek Uhut Savaşı’ndan Resulullah’ın “Okçular Tepesi’ni terk etmeyin” sözünü hatırlatan Şahin, “Biz de Okçular tepesini terk etmeyeceğiz. Allah’ın emirlerinden, Resulullah’ın talimatlarından ayrılmayacağız. Biz şehrin en emin insanı olmaya talibiz. Emanete ihanet etmemeye talibiz, söz verdiğimizde sözümüzü tutmaya talibiz, münafıklık alameti göstermemeye talibiz. Çorum, adil ve eşitlikçi bir yönetime kavuşacak. Bizden öncekilerin yaptığı iyi şeyleri örnek alacağız, yarım yatırımları tamamlayacağız, Çorum’a faydalı her projeyi diğer adaylardan da isteyeceğiz. Hep birlikte Çorum’a hizmet için çalışacağız” ifadelerini dile getirdi.