Aşgın, A Haber’de projelerini anlattı

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın A Haber canlı yayınında Murat Onur’un sorularını yanıtladı. Aşgın, Çorum için hazırladığı projeler hakkında açıklamalarda bulundu.
Yerel anlamda biz gönül belediyeciliğine çok inanıyoruz diyen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında vizyonu bu. Kenar mahallelerimizden başlayarak 15 mahallemizin bütün problemlerini çöze çöze merkeze geleceğiz ve 1994 ruhunu yeniden ihya edeceğiz. Katılımcı yönetişim anlayışımızın gereği olarak da bütün hemşehrilerimizi bu anlayışın içerisine dahil ederek Allah’ın izniyle el birliği ile şehrimizi çok daha güzel noktalara getireceğiz. Çorum 2003 yılından beri hizmet belediyeciliğine çok alışık bir şehir. Hizmeti almış bir şehir. Bu hizmetler artarak devam edecek. Engellilerimiz, yaşlılarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, esnaflarımız ve bütün hemşehrilerimiz için ulaşımdan alt yapıya, kültür sanattan spora kadar bir çok alanda birçok hizmete imza atacağız” ifadelerini kullandı.
Aşgın, “31 Mart yerel seçimlerde şehrimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a onun davasına vizyonuna ve onun emaneti olan şahsıma sahip çıktı. Projelerini ilk açıklayan biz olduk. Hemşehrilerimiz projelerimizi anladı bizlere değer ve kıymet verdi. 10 bine yakın bir oy farkıyla hizmet belediyeciliğinden yana, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve AK Parti’den yana tavrını net olarak ortaya koydu. Şimdi hizmet zamanı, hemşehrilerimize hizmetkâr olma zamanı. Bundan sonra yapacağımız işlerle nice beş yıl, on yıl, onbeş yıl AK Parti belediyeciliği anlayışı devam edecek. Ben hemşehrilerimize gönülden ve yürekten inanıyorum” dedi.