YSK’DAN SUNGURLU’YA RED

Yüksek Seçim Kurulu, Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanlığı’nın oyların tamamının tekrar sayılması yönündeki talebini reddetti.
Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı, 3 Nisan tarihinde geçersiz oyların tekrar sayılması istemiyle İlçe Seçim Kurulu’na başvuruda bulunmuş, 807 geçersiz oy tekrar sayılarak Abdulkadir Şahiner 8, İlyas Özkan ise 4 oy alarak arada ki fark 264’e çıkmıştı.
Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanlığı, bu sefer de İlçe Seçim Kuruluna oyların tamamının yeniden sayılması yönünde başvuruda bulundu. Başvurularını reddedilmesi üzerine 5 Nisan Cuma günü sabah saatlerinde Çorum İl Seçim Kuruluna başvuruda bulunan Ak Parti ve MHP İlçe teşkilatı, akşam saatlerinde İl Seçim Kurulundan ret cevabı aldı.
İl seçim kurulundan sonra Ankara’ya giden Ak Parti İlçe teşkilatı bu kez oyların tamamının yeniden sayılması istemiyle Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuruda bulundu.
Belediye Başkanı ve İyi Harti Adayı Abdülkadir Şahiner yaptığı açıklamada, YSK’nın Ak Parti’nin talebini reddettiğini bildirdi.
Şahiner’in yarın mazbatasını alarak Yen’i dönemde görevine resmen başlaması bekleniyor.