ADIM ADIM PLAY-OFF’A

Yeni Çorumspor, lider Bayburt İl Özel İdaresi Gençlikspor’u 1-0 mağlup ederek play-off için büyük bir avantaj elde etti.
Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda oynanan maçı Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Garnizon Komutanı Çetin Öcal, 19. Dönem çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, kulüp başkanı Fatih Özcan ve daire müdürleri ile yaklaşık 4 bin kişinin izledi.
Çorumspor, her iki yarıda da üstün bir oyun ortaya koydu. Özellikle de 1-0’daen sonra üst üstte pozisyonlar bulan Çorumspor, Yakup, Kıvanç, Mert ve Volkan ile mutlak pozisyonları değerlendiremezken, Mümin’in kafa vuruşunda ise kaleciyi geçen topu savunma çizgi üzerinden çıkardı.
Kerem’in 23. dakikada kendi kalesine attığı golle 1-0 öne geçen Çorumspor, bu üstünlüğünü 90 dakika boyunca korumayı başardı.
Çorumspor, elde ettiği galibiyetle puanını 51’e çıkarırken, Payas ve Turgutlu’nun haftayı puansız kaybetmesi nedeniyle play-off iddiası bulunan takımlarla arasındaki puan farkını da 7’ye çıkardı.