HUKUKSUZLUĞUN KARŞISINDAYIZ

Çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, İstanbul’da bir meslektaşlarına yönelik darp ve alıkonulma iddiaları üzerine açıklama yaptı.
Hiçbir vatandaşın bu ve buna benzer hukuksuzluklar görmesine razı olmayacaklarını belirten Baro Başkanı Yaşar, açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi;
”Muğla Barosuna kayıtlı Meslektaşımız Av. Sertuğ Sürenoğlu 13.04. 2019 Cumartesi akşamı İstanbul Çırağan Sarayında yapılan düğün sebebiyle yolların trafiğe neden kapatıldığını sormak için görevli polislerin yanına gittiğinde sonradan polis oldukları öğrenilen kişiler tarafından alıkonulmuş, darp edilmiş, kendisine tehditle tutanak imzalatılmıştır. Ağır şekilde darp edildiği ve kafa travması geçirdiği açıkça belli olan meslektaşımız, ifadesi savcılıkta alındıktan sonra sorgu hakimliğine sevk edilmiş ve sorgu hakimi de meslektaşımızı derhal serbest bırakıp salıvermesi gerekirken şaşırtıcı bir şekilde meslektaşımız hakkında ev hapsi tedbiri uygulamıştır.
Yukarıda belirttiğimiz olaylar ancak kişiye ve makama göre kanunun uygulandığı polis devletlerinde görülür.
Biz, Çorum Barosu olarak, hiçbir vatandaşımızın bu ve buna benzer hukuksuzluklar görmesine razı değiliz.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Hukuk Devleti çizgisinde kalması için, tüm bu tür hukuksuzlukların karşısında olacağımızı kamuoyuna paylaşıyoruz.”